Odra Wodzisław Śląski - ŁKS 3:6

Piłkarze ŁKS wygrali 6:3 w meczu 30. kolejki pierwszej ligi z Odrą w Wodzisławiu. Ełkaesiacy pewnie przewodzą w tabeli. Oto zapis naszej relacji live.

Składy:
Odra: Nalepa - Brzozowski, Cybulski, Tanżyna, Caha - Sobik, Jary, Skrobacz, Sikorski, Nganbe - Figiel.
ŁKS: Wyparło - Klepczarek, Łabędzki, Mowlik, Woźniczka - Kosecki, Kłus, Smoliński, Romańczuk, Bykowski - Mięciel.

Na trybunach jest ledwie kilkaset osób. Nazwanie tego spotkania przez prezydenta Wodzisławia Śląskiego "meczem podwyższonego ryzyka" zakrawa na żart.

Trener ŁKS Andrzej Pyrdoł uznał, że zwycięskiego składu się nie zmienia, w związku z tym mecz w Wodzisławiu rozpocznie taka sama jedenastka, która rozpoczynała ostatnie spotkanie z Termalicą Nieciecza w Łodzi. Z tego powodu pierwszy raz w tym sezonie na ławce usiadł Krzysztof Mączyński, który z Termalicą nie mógł zagrać, bo miał na koncie cztery żółte kartki.

Za chwilę rozpocznie się mecz. Elkaesiacy zagrają w strojach czerwonych, a Odra w granatowych.

Początek meczu. Rozpoczęli ełkaesiacy.

W pierwszych minutach zaatakowali gospodarze. Ełkaesiacy już dwukrotnie wybijali piłkę z własnego pola karnego.

Karny dla Odry! Ręką w polu karnym zagrał Bartosz Romańczuk, sędzia najpierw nie podyktował jedenastki, ale - gdy piłkarze Odry zaczęli protestować - wskazał na wapno.

GOL DLA ODRY!!!

W 4 minucie karnego wykorzystał Robert Caha, choć Bogusław Wyparło był bliski obrony.

ŁKS rzucił się do odrabiania strat. Miał już dwa rzuty rożne, ale bez rezultatu.

W 7 minucie niepewnie broni Maciej Nalepa i znów jest korner. Nic z tego jednak dla ŁKS nie ma.

W 11 minucie kapitalną okazję miał Mięciel, ale jego strzał został zablokowany.

GOL DLA ŁKS!!!
Po tym, jak uderzenie Mięciela zostało zablokowane, ŁKS utrzymał się przy piłce. W pole karne dośrodkował Romańczuk, a Mięciel imponującym szczupakiem strzelił głową do bramki Odry.

W 13 minucie do siatki wodzisławian trafił Adrian Woźniczka, który dostał podanie od Mięciela. Obrońca ŁKS strzelił z 16 metrów nie do obrony. Było 1:0 dla Odry, jest już 2:1 dla ŁKS!

W 17 minucie do prostopadłego podania doszedł Maciej Bykowski i pewnie strzelił obok wybiegającego Nalepy. 3:1!

Karny dla ŁKS!
W 22 minucie Artur Cybulski sfaulował Mięciela

Na 4:1 pewnym strzałem podwyższył Jakub Kosecki.

W 26 minucie szansę na piątego gola miał Kosecki. Jego strzał w sytuacji sam na sam obronił Maciej Nalepa.

Żółtą kartką ukarany Robert Caha z Odry.

W 35 minucie dośrodkowanie Piotra Klepczarka na gola zamieni strzałem z woleja Mięciel. ŁKS prowadzi już 5:1!

W 44 minucie szansę miała Odra. Po błędzie Michała Łabędzkiego z ostrego kąta strzelał Marcin Figiel, ale Bodzio W. obronił.

Koniec pierwszej połowy.

Za chwilę rozpocznie się druga połowa. W Odrze bramkarza Nalepę zastąpi Marcin Musioł, a w ŁKS za Marcina Smolińskiego wejdzie Krzysztof Mączyński. Będzie też druga zmiana w ŁKS - za Jakuba Koseckiego wejdzie Marcin Kaczmarek.

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

W 51 minucie swojego trzeciego, a szóstego dla ŁKS gola zdobył Mięciel. Świetnie podał mu piłkę Marcin Kaczmarek.

W 59 minucie Mariusz Mowlik uratował ŁKS przed stratą gola, wybijając piłkę sprzed bramki po strzale Marcina Figiela.

W 64 minucie zmiana w ŁKS. Za Adriana Woźniczkę wchodzi Marcin Adamski.

19 minut do końca meczu. ŁKS prowadzi 6:1 i pilnuje już wyniku. Nic ciekawego na boisku się nie dzieje.

W 79 minucie Łukasz Skrobacz przypadkowo wbił piłkę w pole karne, a ta trafiła pod nogi Marcina Figiela, który zaskoczył Bodzia W. 6:2 dla ŁKS.

W 82 minucie czwartego gola próbował zdobyć Mięciel, ale Marcin Musioł popisał się dobrą interwencją.

Zółtą kartką ukarany piłkarz Odry Artur Cybulski.

I znów szansę miał Mięciel. W 86 minucie był sam na sam z Musiołem, ale młody bramkarz Odry obronił.

I jeszcze będzie karny dla Odry, bo Bogusław Wyparło sfaulował Łukasza Skrobacza. Bodzio W. ukarany żółtą kartką.