Odwracanie uboju trybunałem

  Odwracanie uboju trybunałem

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zdaje się, że Donald Tusk znalazł furtkę, żeby udobruchać środowiska żydowskie na świecie, które nie zostawiły suchej nitki na Sejmie za uchwalenie zakazu uboju rytualnego. Minister Michał Boni zasugerował naczelnemu rabinowi Polski oraz muftiemu RP, reprezentującemu polskich muzułmanów, aby złożyli złożyli wniosek do Trybunał Konstytucyjnego, który miałby rozstrzygnąć konflikt między uprawnieniami wspólnot religijnych do realizacji swoich potrzeb a ustawą o ochronie zwierząt.
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Można domniemywać, że rząd liczy, iż to Trybunał Konstytucyjny powyciera mleko, które się rozlało. A rozlało się dużo. Można by machnąć ręką na tradycyjnie mało przyjazne Polsce środowiska żydowskie w Stanach Zjednoczonych - do tego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Gorzej, że doszło do gorszącego wzywania na dywanik polskiego ambasadora w Izraelu, groźby ustąpienia ze stanowiska naczelnego rabina Polski i odgrzewania mitu o polskim antysemityzmie.

  Zdaje się, że Donald Tusk, dopuszczając do głosowania w Sejmie w sprawie uboju rytualnego, przeliczył się podwójnie: po pierwsze nie potrafił oszacować, czy zapisy dopuszczające ubój rytualny mają szansę na przejście, a po drugie absolutnie nie docenił międzynarodowego kontekstu całej sprawy.

  Nawet jeśli Trybunał Konstytucyjny wypowie się po myśli rządu, będzie to jedna z większych porażek premiera. Nie jest dobrze, gdy szef rządu traci wyczucie polityczne.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  środowisko żydowskie niech się kisi we własnym koszernym smrodzie

  BoS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 10

  w swoim własnym państwie.Już wystarczająco dużo Polacy dla niego zrobili kosztem własnego dobra i własnej suwerenności.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hipokryzja

  łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

  Najzabawniejszy jest rabin Schudrich, troszczęcy się o polskich hodowców. Nie wspomnial tylko, że za certyfikat koszerności bierze grubą forsę, która teraz przejdzie mu koło nosa. Po co taka...rozwiń całość

  Najzabawniejszy jest rabin Schudrich, troszczęcy się o polskich hodowców. Nie wspomnial tylko, że za certyfikat koszerności bierze grubą forsę, która teraz przejdzie mu koło nosa. Po co taka hipokryzja?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo