Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Odyseja umysłu: Marszałek gratulował laureatom [ZDJĘCIA]

Ewelina Romańska
Grzegorz Gałasiński
Zwycięskie drużyny konkursu "Odyseja Umysłów" z Berlina i Stanów Zjednoczonych spotkały się z Witoldem Stępniem.

Dzieci i młodzież, które zostały laureatami w ogólnoświatowym konkursie wiedzy, przyszły do Urzędu Marszałkowskiego, aby opowiedzieć o swoich sukcesach. Zwycięzcom gratulacje złożył Marszałek Witold Stępień.

- Wcześniej, zanim wyjeżdżaliście do Berlina i Stanów wszyscy trzymaliśmy za was kciuki. Dziś te kciuki możemy już puścić tylko po to, by udzielać wam gratulacji, że tak wspaniale reprezentowaliście Łódź za granicami kraju. Zazdroszczę Wam, że poprzez zabawę odnieśliście tak ogromny sukces - mówił.

Zdobywcy 1. miejsca w ogólnopolskim finale, siedmioosobowa grupa z Zespołu Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego z klas 4 i 5 wywalczyła 5. miejsce w ogólnoświatowym finale w Michigan.

Ci, którzy zajęli drugie miejsce w etapie krajowym wyjechali na "Eurofest", który jest częścią "Odysei Umysłów". Trzy drużyny, którym nie udało wyjechać się do Stanów Zjednoczonych, w Werbellinsee koło Berlina stanęły na podium pokonując 110 drużyn z 4 kontynentów. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 120 zdobyły 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uczennice z Zespołu Szkół Społecznych Sto zajęły 2. miejsce. Z kolei Uczniowie z Gimnazjum im. Związku Nauczycielstwa Polskiego otrzymały miejsce 4.