Odyseja umysłu: Marszałek gratulował laureatom [ZDJĘCIA]

  Odyseja umysłu: Marszałek gratulował laureatom [ZDJĘCIA]

  Ewelina Romańska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Odyseja umysłu: Marszałek gratulował laureatom [ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Zwycięskie drużyny konkursu "Odyseja Umysłów" z Berlina i Stanów Zjednoczonych spotkały się z Witoldem Stępniem.
  Dzieci i młodzież, które zostały laureatami w ogólnoświatowym konkursie wiedzy, przyszły do Urzędu Marszałkowskiego, aby opowiedzieć o swoich sukcesach. Zwycięzcom gratulacje złożył Marszałek Witold Stępień.

  - Wcześniej, zanim wyjeżdżaliście do Berlina i Stanów wszyscy trzymaliśmy za was kciuki. Dziś te kciuki możemy już puścić tylko po to, by udzielać wam gratulacji, że tak wspaniale reprezentowaliście Łódź za granicami kraju. Zazdroszczę Wam, że poprzez zabawę odnieśliście tak ogromny sukces - mówił.

  Zdobywcy 1. miejsca w ogólnopolskim finale, siedmioosobowa grupa z Zespołu Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego z klas 4 i 5 wywalczyła 5. miejsce w ogólnoświatowym finale w Michigan.

  Ci, którzy zajęli drugie miejsce w etapie krajowym wyjechali na "Eurofest", który jest częścią "Odysei Umysłów". Trzy drużyny, którym nie udało wyjechać się do Stanów Zjednoczonych, w Werbellinsee koło Berlina stanęły na podium pokonując 110 drużyn z 4 kontynentów. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 120 zdobyły 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uczennice z Zespołu Szkół Społecznych Sto zajęły 2. miejsce. Z kolei Uczniowie z Gimnazjum im. Związku Nauczycielstwa Polskiego otrzymały miejsce 4.

  CZYTAJ TEŻ: Finał Odysei Umysłu: łódzcy uczniowie lecą do USA [ZDJĘCIA+FILM]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo