Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oferty zdalnego rozwiązywania zadań za uczniów i studentów. Zobacz ogłoszenia. Także od matematyków i anglistów z województwa łódzkiego

Maciej Kałach
Maciej Kałach
"Pomoc zdalna-sprawdzian-kolokwium" – coraz więcej ogłoszeń o takiej i zbliżonej treści można znaleźć w internecie, co akurat zbiegło się z trwającą na uczelniach sesją zimową. Podobne oferty są kierowane również do nastolatków, wciąż korzystających w domach z edukacji na odległość. To świetna okazja na dodatkowy zarobek, jak sprawdziliśmy, m.in. dla niektórych mieszkańców województwa łódzkiego.>>> Zobacz oferty na kolejnych ilustracjach galerii do artykułu >>>
"Pomoc zdalna-sprawdzian-kolokwium" – coraz więcej ogłoszeń o takiej i zbliżonej treści można znaleźć w internecie, co akurat zbiegło się z trwającą na uczelniach sesją zimową. Podobne oferty są kierowane również do nastolatków, wciąż korzystających w domach z edukacji na odległość. To świetna okazja na dodatkowy zarobek, jak sprawdziliśmy, m.in. dla niektórych mieszkańców województwa łódzkiego.>>> Zobacz oferty na kolejnych ilustracjach galerii do artykułu >>>Jacek Smarz / Polska Press
"Pomoc zdalna-sprawdzian-kolokwium" – coraz więcej ogłoszeń o takiej i zbliżonej treści można znaleźć w internecie, co akurat zbiegło się z trwającą na uczelniach sesją zimową (w 2021 r. w formule online – w większości szkół wyższych, co dotyczy także egzaminów pisemnych). Podobne oferty są kierowane również do nastolatków, wciąż korzystających w domach z edukacji na odległość. To świetna okazja na dodatkowy zarobek, jak sprawdziliśmy, m.in. dla niektórych mieszkańców województwa łódzkiego. Zobacz galerię ogłoszeń w galerii ilustracji do tego artykułu.

"Matematyka – rozwiązywanie zadań online" – tak swoje ogłoszenie zatytułował Sebastian określający siebie „magistrem matematyki stosowanej PŁ (czyli z Politechniki Łódzkiej – red.) z 12-letnim stażem w udzielaniu pomocy w problemach natury matematyczno-informatycznej”.

Zdane rozwiązywanie zadań: „drogą elektroniczną, szybko, wygodnie”

Usługi Sebastiana z Łodzi obejmują wszystkie poziomy edukacji i wiele dziedzin: od algebry przez statystykę opisową do badań operacyjnych.

„Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie!” – poucza Sebastian. – „Całość odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, szybko, wygodnie, a co najważniejsze z gwarancją najwyższej jakości świadczonej usługi.

Zdalni wykonawcy zleceń mieszkają także w mniejszych ośrodkach województwa łódzkiego. Filip z Mokrska pod Wieluniem zaoferował 2 lutego „szybkie i sprawne wykonanie zadań”, nie tylko z matematyki, ale i z „informatyki, chemii oraz fizyki na poziomie szkoły podstawowej, technikum, liceum, jak i wyżej”.

Zdalnie rozwiązują zadania za uczniów i studentów. Nie tylko z matematyki

Zdalna pomoc nie ogranicza się tylko do przedmiotów ścisłych. Olga z Łodzi zaoferowała w ogłoszeniu z 14 lutego „rozwiązywanie online zadań i ćwiczeń z języka angielskiego na poziomie szkoły podstawowej oraz szkoły średniej”. Jej usługi obejmują m.in. pisanie dłuższych wypowiedzi np. listów (często pojawiających się jako element klasówek).

„Jak to działa? Państwo wysyłacie mi zadania, polecenia w załączniku na maila” – instruuje Olga – „Ja je wyceniam i jeśli jest ok to proszę o potwierdzenie przelewu i zabieram się do pracy. Odsyłam już gotowe zadania z rozwiązaniami. Służę pomocą cały czas.”

Biznes jest ogólnopolski, a tytuły niektórych ogłoszeń wprost wyjaśniają, że chodzi o nieuczciwe zdobywanie ocen w szkole czy na uczelni. Np. Maciej z Wrocławia wstawił w jeden z serwisów z anonsami ofertę „Rozwiązywanie zadań z matematyki-pomoc zdalna-sprawdzian-kolokwium”.

„Przesyłasz zadania w formularzu kontaktowym lub na adres e-mail” – zachęca Maciej – „Uzyskujesz natychmiastową odpowiedź z wyceną zadań. Po przesłaniu potwierdzenia przelewu wysyłam rozwiązania zadań”.

Na egzaminie trzeba być samodzielnym. Rektor z Łodzi już pogroził odpowiedzialnością karną

Najostrzejsze dotąd przypomnienie, że także rozwiązując zadania w domu trzeba być samodzielnym pochodzi jeszcze z poprzedniej sesji egzaminacyjnej. W czerwcu 2020 r. prof. Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, zagroził (w specjalnym komunikacie) odpowiedzialnością karną studentom ściągającym podczas egzaminów na odległość.

Jak wyglądają pisemne egzaminy zdalne? Np. w Uniwersytecie Łódzkim wykładowca zadaje kolejne pytania z wykorzystaniem aplikacji Moodle. Takie pytania mogą mieć formę zamkniętą, luk do uzupełniania lub całkowicie otwartą.

Uczelniane instrukcje określające zdawanie egzaminów online wymagają np., aby kamerka w laptopie bez przerwy obejmowała postać zdającego, a ponadto wykładowca powinien mieć dostęp do treści, które egzaminowany wyświetla sobie na ekranie.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki