Olimp Łódź najlepszym klubem mistrzostw Polski seniorów w karate

Olimp na szczycie! Zawodnicy łódzkiego Olimpu dokonali nie lada wyczynu wygrywając klasyfikację medalową Mistrzostw Polski seniorów w karate - Karpacz 2023.

Relacjonuje trener Olimpu Maciej Gawłowski: - Na sukces ten złożyło się pięć medali złotych a tym samym 5 tytułów Mistrzów Polski oraz dwa medale brązowe. Na drugim miejscu uplasował się Sonkei Gdańsk z dorobkiem 3 medli złotych i 3 brązowych a na trzecim Atemi Bielsko Biała /2,1,4/.

Mistrzami Polski z Olimpu Łódź zostali: Kseniya Dronchanka kumite indywidualne kategoria wagowa – 55 kg, Dominik Dziuda waga – 67 kg, Krzysztof Szewczyk waga – 75 kg, Jarosław Kozioł waga – 84 kg i drużyna mężczyzn w składzie: Krzysztof Szewczyk, Dominik Dziuda, Jarosław Kozioł, Łukasz Bankowski, Kamil Milczarek, Bartosz Kędzierski, Michał Bankowski. Brązowe medale to zasługa Michała Bankowskiego w kategorii + 84 kg i Klaudii Rachwał w kategorii – 68kg.

Kseniya Dronchanka dość pewnie sięgnęła po tytuł. W walce półfinałowej pokonała przeciwniczkę 8:0 a finał z Natalią Kuzioła z Gdańskiego Klubu Karate zakończył się wynikiem 9:0.
Dominik Dziuda w walce półfinałowej spotkał się z Miłoszem Sabieckim medalistą European Games 2023, walka była bardzo emocjonująca. Dominik na minutę przed końcem przegrywał już 5:0 ale pokazał że umie walczyć do samego końca i w ostatecznie wygrał pojedynek 7:5. W finale pokonał 3:0 Michała Parczewskiego z Lęborka.
Świetną dyspozycję pokazał również Krzysztof Szewczyk który w trzech walkach zdobył 25 punktów tracąc tylko 1. W półfinale wygrał 7:1, a w finale pokonał Mateusza Adametza z Yamabushi Bydgoszcz 10:0.
Dużą niespodziankę sprawił Jarosław Kozioł pokonując w finale Michała Florczaka z Pleszewskiego Klubu Karate 4:3. Wcześniej w półfinale pokonał zawodnika z Budokanu Wrocław 1:0.

I ostatni złoty medal ale jakże ważny to złoto mężczyzn w kumite drużynowym. Jest to pierwszy złoty medal Olimpu w kumite drużynowym mężczyzn na poziomie Mistrzostw Polski seniorów w historii klubu, tym bardziej jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. W walce półfinałowej zawodnicy Olimpu pokonali Kamikaze Szczecin a w finale po wyrównanym pojedynku drużynę Budokanu Wrocław.

Bardzo cieszymy się z tych fantastycznych wyników. Jest to kolejny bardzo duży sukces naszego Klubu i potwierdzenie jakości szkolenia w Olimpie Łódź kończy informację trener Maciej Gawłowski.