Olimp Łódź zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polskiej Unii Karate

Trener Maciej Gawłowski (w dolnym rzędzie w środku) i pozostali szkoleniowcy łódzkich karateków mogą być dumni z osiągnięć swoich podopiecznych Fot. Archiwum
Karate. W Tczewie odbyły się Mistrzostwa Polskiej Unii Karate w karate olimpijskim. Zawody rozegrane były w czterech kategoriach wiekowych – junior młodszy (14-15 lat), junior (16-17) , młodzieżowiec U21 (18-20), senior (plus18).

Informuje trener Olimpu Łódź Maciej Gawłowski: –O trofea w turnieju mistrzowskim Polskiej Unii Karate jedynej organizacji reprezentującej World Karate Federation, czyli karate olimpijskie w Polsce, walczyli zawodnicy z 47 klubów.

Partnerem głównym Olimpu jest firma TME

Świetnie spisali się łódzcy zawodnicy. Olimp Łódź, którego głównym partnerem jest znana łódzka firma TME, wygrał klasyfikację medalową zdobywając 7 złotych medali, 6 srebrnych i 3 brązowe.
Olimp wyprzedził drugi Klub Sportowy Gokken i trzeci Pleszewski Klub Karate.
Na bardzo dobrym 6 miejscu uplasował się Champion Team z Łodzi, zdobywając 3 złote medale, 3 srebrne i 5 brązowych.
Na wyróżnienie z łódzkich zawodników zasługuje medalista Mistrzostw Świata i Europy Krzysztof Szewczyk (Olimp), który został mistrzem w kategorii seniorów i młodzieżowców w wadze – 75 kg.

Dominik Dziuda (Olimp) mistrz świata dokładnie sprzed roku dość pewnie zwyciężył w konkurencji junior młodszy waga – 57 kg, poprowadził też drużynę w składzie: Dominik Dziuda, Antoni Stępniewski, Łukasz Bankowski i Kamil Milczarek do złotego medalu w kumite drużynowym.

Kolejny medalista mistrzostw Europy z Olimpu Hubert Jarocki też dość pewnie wygrał swoją kategorię junior waga – 76 kg.

Gratulacje płyną także dla KK Harasuto

Na wyróżnienie zasługuje również Michał Bankowski (Olimp), który wywalczył po bardzo emocjonujących walkach srebro w kategorii senior – 84 kg. Gratulacje należą się również klubowi Harasuto Łódź w którym wychował się Michał a dopiero od września reprezentuje barwy Olimpu.
Z teamu Championa na wyróżnienie zasługuje Marta Bogusław, która zwyciężyła w konkurencji kumite seniorek w kategorii – 68 kg plus dodała do tego złoto z kumite drużynowym młodzieżowców.
W mistrzostwach z powodu choroby nie brała udziału wciąż aktualna mistrzyni świata Dorota Banaszczyk (Olimp).

Wyniki łódzkich zawodników:

Złote medale podczas mistrzostw wywalczyli: Krzysztof Szewczyk (Olimp) senior i U21 – 75 kg, Hubert Jarocki (Olimp) junior – 76 kg, Dominik Dziuda (Olimp) junior młodszy – 57kg, Antoni Stępniewski (Olimp) junior młodszy – 70 kg, Oliwier Pełka (Olimp) - junior młodszy – 63 kg, drużyna Olimpu juniorów młodszych, Marta Bogusław (Champion Team) - senior – 68 kg, Katarzyna Kalinowska )Champion Team) - U21 – 61 kg, drużyna kobiet Champion Team kategoria U21.
Srebrne medale: Maria Depta (Olimp) - senior – 50 kg, Klaudia Rachwał (Olimp) senior i U21 – 61 kg, Michał Bankowski (Olimp) - senior – 84 kg, Łukasz Bankowski (Olimp)– junior młodszy – 57 kg, Cezary Pełka (Olimp) U21 +84 kg, Bartosz Wojciechowski (Champion Team) - junior – 61 kg, Jakub Krysiak (Champion Team( - junior – 68 kg, Marta Słodkiewicz (Champion Team) U21 – 55 kg
Brązowe medale: Kamil Milczarek (Olimp) junior młodszy – 57 kg, Michał Bankowski (Olimp) U21 – 84kg, drużyna kobiet Olimp – senior, Mateusz Radliński (Champion Team) junior – 55 kg, Marta Słodkiewicz (Champion Team), Katarzyna Kalinowska (Champion Team) - senior – 61kg, drużyna seniorek Champion Team, drużyna juniorów Champion Team.

Lotos Cup – zawody w randze mistrzowskiej

Dodatkowo w niedzielę został rozegrany Lotos Cup również w randze mistrzowskiej w kategorii młodzik 12-13 lat.
W zawodach tych wystartowało 27 klubów. Dobrze zaprezentowali się łodzianie. Na wysokim 4 miejscu uplasował się Champion Team, zdobywając 1 złoty medal i jeden srebrny. Na 5 miejscu został sklasyfikowany Olimp Łódź zdobywając 1 złoty medal i dwa brązy.
Tutaj klasą popisał się Kacper Wojciechowski (Champion Team), pewnie wygrywając konkurencje kumite w wadze – 40 kg.
Na brawa zasługuje również Blanka Kwiatkowska (Olimp), która wygrała konkurencje w wadze – 50 kg.
Srebrny medal wywalczył Piotr Druszcz (Champion Team), brązowe medale Witold Jędrzejczak (Olimp) i Mateusz Bankowski (Olimp) – kończy trener Olimpu Maciej Gawłowski.
Nasi karatecy zasługują na wielkie słowa uznana. Promują Łódź w doskonały sposób.