Open Hair Festiwal: wyczesana magia w Sieradzu

  Open Hair Festiwal: wyczesana magia w Sieradzu

  Paweł Gołąb

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jedno z wydarzeń to bicie fryzjerskiego rekordu świata
  1/2
  przejdź do galerii

  Jedno z wydarzeń to bicie fryzjerskiego rekordu świata ©Paweł Gołąb

  Światowej sławy mistrz fryzjerstwa Antoni "Antoine" Cierplikowski był magiczną postacią. Dlatego tegoroczna edycja dedykowanego mu fryzjerskiego Sieradz Open Hair Festiwal, organizowanego w jego rodzinnym mieście, ma także mieć magiczny wymiar. W programie imprezy znalazł się m.in. pokaz iluzji na najwyższym poziomie.
  Mistrzowie grzebienia i nożyczek "czarować" będą wymyślne koafiury, których był prekursorem, misski oczarują urodą, a zadaniem publiczności będzie odegranie czarodziejskiej sztuczki, której efektem będzie nowy rekord świata w jednoczesnej stylizacji fryzur.

  Organizatorzy w związku z piątą edycją Open Hair Festival szczególnie akcentują pięć wydarzeń, które składają się na tę imprezę. Pierwsze to pokazy.
  Futurystyczny pokaz "Magia fryzjerstwa" z udziałem Ady Fijał i Mai Bohosiewicz (niedziela, godz. 21, plac Wojewódzki), w trakcie którego aktorki przeniosą się do roku 2050, by pokazać jakie fryzury będą modne w połowie XXI wieku. I kolejny "Hair Fashion" z kolekcją kostiumów i awangardowych sukien (sobota, godz. 21.30, plac Wojewódzki).

  Drugie to pokaz mistrzów fryzjerstwa "Antoine. Czarodziej świata", przygotowany przez Club Antoine Polska (niedziela, godz. 20, pl. Wojewódzki). W widowisku udział weźmie aktorka Ewa Kasprzyk, zabrzmi muzyka Edith Piaf - jednej z gwiazd, które czesał Antoine.

  Trzecie wydarzenie to magiczne widowisko Macieja Pola. Najsłynniejszy polski iluzjonista zaprezentuje spektakularne tricki. Iluzjonista przygotował również specjalny numer nawiązujący do tematu przewodniego imprezy. To wszystko w sobotę o godz. 22 na pl. Wojewódzkim.

  Czwarte z wydarzeń to tradycyjne już bicie rekordu świata w liczbie osób poddawanych jednoczesnej stylizacji fryzur. W otwartej dla każdego konkurencji liczy się wyobraźnia, odwaga i pomysł. Udział biorą pary: stylista i osoba poddawana stylizacji. Nie ma ograniczeń wieku, płci, wykształcenia ani poziomu umiejętności fryzjerskich. Do ostatniej zabawy przystąpiło 600 osób. Czy ustanowiony wówczas rekord zostanie pobity? To okaże się w niedzielę. Początek o godz. 15 na Rynku.

  Piąta atrakcja to koncerty gwiazd (oba na scenie na pl. Wojewódzkim). W tej roli w tym roku wystąpi belgijska piosenkarka Kate Ryan (sobota, godz. 23) oraz ikona polskiego rocka Perfect (niedziela, godz. 22).

  Open Hair odbywa się od 2009 r. Pierwsza impreza upamiętniała stulecie powstania słynnej fryzury na "chłopczycę", gdy Cierplikowski ściął włosy na krótko Eve Lavallie're popularnej francuskiej aktorce. Jego awangardowe stylizacje pokochał później Paryż i Hollywood. Cierplikowski, nazywany królem fryzjerów i fryzjerem królów, strzygł najsłynniejsze gwiazdy XX-wiecznego kina i teatru, w tym Marlenę Dietrich, Polę Negri, Josepfine Baker i Brigitte Bardot. Czesał i stylizował także koronowane głowy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo