Orlen Ekstraliga. Pierwsza porażka piłkarek UKS SMS Łódź

W takim składzie zaczęły mecz w Gdańsku piłkarki UKS SMS Łódź
W takim składzie zaczęły mecz w Gdańsku piłkarki UKS SMS Łódź Fot. Artur Kraszewski /APPA
Piłkarki UKS SMS doznały pierwszej porażki w tym sezonie Orlen Ekstraligi.

Jedynego gola piłkarki UKS SMS Łódź straciły w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki Moniki Sowalskiej skierowała głową Kim Sanford. Amerykanka utonęła chwilę później w objęciach swoich koleżanek z drużyny.
W drugiej połowie nie udało się łodziankom odrobić strat. Szkoda.
Drużyna z Gdańska jest rewelacją tego sezonu Orlen Ekstraligi. Rywalki wyprzedziły łodzianki i są wiceliderkami tabeli. Ustępują tylko mistrzyniom Polski GKS Katowice, które też męczyły się straszliwie w meczu z Rekordem Bielsko-Biała, wygrywając skromnie 1:0.
Widać, że liga mocno się wyrównała i każdy może wygrać z każdym.
Za tydzień podopieczne trenera Marka Chojnackiego zagrają w Łodzi z czwartą w tabeli Pogonią Szczecin. Trzeba wygrać koniecznie.
W ostatnim meczu, podczas turnieju UEFA Development rozgrywanym na Litwie, reprezentacja Polski do lat 15 pewnie pokonała Mołdawię 6:0 (Polska 7-0 Irlandia Północna oraz Litwa 1-3 Polska). W każdym z trzech spotkań na boisku pojawiła się piłkarka UKS SMS Łódź Laura Urbańczyk, w ostatnim wychodząc w pierwszym składzie i asystując przy dwóch bramkach.
APLG Gdańsk – UKS SMS Łódź 1:0 (1:0)
1:0 Kim Sanford (45)
Sędzia Ewelina Fiodorczuk- Sipko (Białystok).
UKS SMS: Monika Sowalska - Wiktoria Zieniewicz, Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Aleksandra Stasiak (65, Milena Kowalska) - Gabriela Grzybowska (83, Julia Kolis), Oliwia Domin, Magdalena Dąbrowska (65, Dominika Gąsieniec) - Paulina Filipczak (75, Klaudia Maciejko), Karolina Majda, Nadia Krezyman (83, Oliwia Bałdyga). Trener: Marek Chojnacki.