Orlikowa Liga Mistrzów w siatkówce: najlepsi gimnazjaliści z...

  Orlikowa Liga Mistrzów w siatkówce: najlepsi gimnazjaliści z Łodzi i Ozorkowa [ZDJĘCIA]

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Orlikowa Liga Mistrzów 2013 - finał turnieju siatkówki
  1/63
  przejdź do galerii

  Orlikowa Liga Mistrzów 2013 - finał turnieju siatkówki ©Krzysztof Szymczak

  Dziewczyny z Gimnazjum nr 16 w Łodzi wygrały Orlikową Ligę Mistrzów zorganizowaną w Bełchatowie. Młode siatkarki straciły w czterech setach tylko 34 punkty.
  Siatkarki pod opieką trener Anny Wolskiej łatwo wygrały półfinał w setach 2:0 i finał tak samo. Wyniki setów w półfinale 25:6, 25:6, w finale zaś 25:13, 25:9. MVP turnieju została Maria Woźniczka, jej siostra Magdalena również stanowiła o sile drużyny.

  Mocno przeżywał turniej trener Energii Pabianice Kamil Simiński. Gdyby nie to, że w półfinale pabianiczanki trafiły na bezkonkurencyjne łodzianki, medal srebrny byłby w zasięgu podopiecznych trenera Kamila Simińskiego.


  W rywalizacji panów stawka była bardziej wyrównana. Co prawda w półfinałach drużyny z Głowna i Ozorkowa bez kłopotów pokonały rywali odpowiednio z Łodzi i Łasku, ale w finale nie było łatwo wytypować zwycięzcy. I rzeczywiście po raz pierwszy i zresztą jedyny w finale Orlikowej Ligi Mistrzów w Bełchatowie trzeba było rozegrać trzy sety. W decydującej finałowej rozgrywce siatkarze Gimnazjum nr 1 z Ozorkowa wygrali 2:1 z drużyną Gimnazjum Miejskiego z Głowna.

  Po decydujących spotkaniach było wiele radości, nikt nie przejmował się porażką, bo dla tej młodzieży sama gra w siatkówkę dostarcza niesamowitych wzruszeń.

  Wyniki Orlikowej Ligi w siatkówce:

  Dziewczęta

  Półfinały: Gimnazjum Miejskie Głowno - Publiczne Gimnazjum Łask 2:0; Gimnazjum nr 16 Łódź - Energia Pabianice 2:0. Finał:
  Gimnazjum nr 16 Łódź - Gimnazjum Miejskie Głowno 2:0.

  Chłopcy

  Półfinały: Gimnazjum Miejskie Głowno - XXXI LO Łódź 2:0; Gimnazjum nr 1 Ozorków - ZSO Łask Kolumna 2:0. Finał: Gimnazjum nr 1 Ozorków - Gimnazjum Miejskie Głowno 2:1.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo