OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Japonka Tsubaki Miki i Austriak Benjamin Karl wygrali w słoweńskiej Rogli zawody snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym. Aktualny mistrz świata Oskar Kwiatkowski odpadł w 1/8 finału przegrywając z Włochem Mirko Felicettim i zajmując 11. miejsce.

Polacy poza dziesiątką w zawodach w Rogli

Prowadzący w klasyfikacji pucharowej 38-letni Karl pokonał w finale rok młodszego Włocha Aarona Marcha. To kolejne, trzecie już z rzędu zwycięstwo doświadczonego Austriaka w pucharowym gigancie równoległym. Trzecie miejsce zajął pogromca Kwiatkowskiego - Mirko Felicetti.

Polski mistrz świata w pojedynku 1/8 finału popełnił dwa błędy na ostatnim fragmencie trasy, które uniemożliwiły mu skuteczną walkę o ćwierćfinał i ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji. Drugi z polskich snowboardzistów Michał Nowaczyk zajął 23. lokatę.

Bukowska-Chyc i Kwiatkowska nie przebrnęły kwalifikacji

W finałowym pojedynku kobiet Tsubaki Miki pokonała Holenderkę Michelle Dekker wyprzedzając rywalkę o 0,03 s. Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Sabine Schoeffmann wygrywając w tzw. małym finale z liderką klasyfikacji PŚ Niemką Ramoną Theresią Hofmeister.

Polki nie przebrnęły kwalifikacji. Maria Bukowska-Chyc sklasyfikowana została na 20., a Olimpia Kwiatkowska na 22. miejscu.

Kolejne zawody Pucharu Świata w snowboardzie alpejskim zostały zaplanowane na 27 i 28 stycznia w austriackiej miejscowości Simonhoehe. W sobotę zawodnicy rywalizować będą w slalomie gigancie równoległym, na niedzielę zaplanowano natomiast zmagania w tej samej konkurencji par mieszanych.