OSOBOWOŚĆ ROKU 2023 Pięć kategorii plebiscytu

Akcja specjalna Osobowość Roku 2023
Kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2023 można nominować w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

Celem naszej akcji jest uhonorowanie ludzi nietuzinkowych, pomysłowych, aktywnych i ciekawych, tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel i pociągają za sobą innych. Chcemy docenić osoby, które swoją działalność prowadzą nie dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania, z pasji, z chęci pomagania innym i przyczynienia się do rozwoju naszego regionu.

Tytuły Osobowość Roku 2023 zostaną przyznane w pięciu kategoriach.

KULTURA

W tej kategorii można nominować na nagrody artystę z każdej dyscypliny sztuki. Może to być aktor, malarz, muzyk, pisarz albo inny utalentowany twórca. Warto pamiętać także o sztuce multimedialnej, filmie i fotografii oraz dziedzinach takich jak architektura i sztuka użytkowa.

Można też nominować artystów, którzy są na progu swojej kariery. Można docenić np. uczestników talent show, który reprezentowali nasz region w popularnym programie albo uczniów szkół artystycznych, którzy osiągają sukcesy w edukacji.

Ta kategoria, to także miejsce dla nominacji animatorów kultury, nauczycieli, pracowników prężnie działających instytucji oraz osób, które umożliwiają i promują kontakt ze sztuką w internecie.

NAUKA

To okazja, aby nominować do nagrody znanych i cenionych naukowców, którzy od lat rozsławiają nasz region w świecie wiedzy i nauki. Można uhonorować ich nie tylko tegoroczne prace i sukcesy, lecz także całokształt wieloletniej działalności. W tej kategorii można docenić także młodych ludzi, którzy są jeszcze na początku swojej kariery, ale już teraz mogą pochwalić się innowacyjnością, pionierskimi wynalazkami i badaniami, które pozwalają nam lepiej poznać nasz świat.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

W tej kategorii plebiscytu można docenić wolontariuszy, inicjatorów akcji charytatywnych, ale też osoby pomagające chorym czy ubogim. Warto nominować osoby, które w minionym roku prowadziły skuteczne akcje społeczne. W każdym mieście i powiecie działa wielu społeczników, ludzi o wielkim sercu, wrażliwych, pełnych empatii, zaangażowanych i działających na rzecz drugiego człowieka.

POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA

Nasze codzienne życie toczy się w lokalnych społecznościach. Tworzą je mieszkańcy sołectw, gmin i miast, a w dużych miastach dzielnic. Funkcjonowanie i animowanie życia tych społeczności zależy od wielu osób. Jest to przede wszystkim zadanie władz samorządowych, lokalnych i regionalnych polityków oraz pracowników samorządu. Dlatego w tej kategorii warto nominować do nagrody wójta czy burmistrza, który dobrze sprawuje swoje rządy, albo innego pracownika samorządu, który w minionym roku skutecznie realizował różne projekty i przedsięwzięcia.

Może to też być dyrektor albo pracownik urzędu albo miejskiej spółki, który wyróżnia się aktywnością. Na nominacją zasługuje aktywny członek lub przewodniczący rady dzielnicy, a poza miastem - sołtys, który z powodzeniem dba o interesy mieszkańców sołectwa. Można też docenić np. osobę, która ciekawie i odpowiedzialnie prowadzi miejskiego Facebooka i redaguje stronę urzędu.

W tej kategorii plebiscytu można wyróżnić nie tylko samorządowców, ale także inne osoby, którzy przez swoje działania przyczyniają się do rozwoju i lepszego życia lokalnej społeczności.

BIZNES

Nadeszły niełatwe czasy dla biznesu. Najpierw przedsiębiorców ograniczyła pandemia koronawirusa, ostatnio przyszedł czas inflacji i trudności ekonomicznych. Jednak wielu przedsiębiorców dobrze poradziło sobie ze zmieniającą się sytuacją. Na nominację do tytułu Osobowość Roku w kategorii Biznes zasługują ci, którzy utrzymują dynamiczną działalność firmy i zatrudnienie, a jednocześnie dbali o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników.

Nominacja do nagrody w plebiscycie to także okazja, aby docenić tych, którzy są na początku ścieżki biznesowego sukcesu. Wiele osób, dzięki kreatywności, pracowitości i odwadze, osiąga sukcesy. Wielu świetnie wykorzystuję szansę, jaką jest prowadzenie biznesu w internecie.

W tej kategorii warto nominować także tych, którzy tworzą przyjazne warunki do rozwoju przedsiębiorczości i wspierają młodych przedsiębiorców na początku ich biznesowej drogi. Warto docenić także tych, którzy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu działają na rzecz lokalnej społeczności i rozwoju naszego regionu.

NOMINUJMY ZA SUKCESY W 2023 ROKU

Zgłaszając kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2023 należy podać uzasadnienie nominacji. Zależy nam, aby docenić przede wszystkim za działania, które kandydaci prowadzili w mijającym roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest wiele osób, które są aktywne od lat i w tym roku kontynuowały swoje dzieło. W każdej kategorii można wskazać także takie osoby.

NAGRODA INDYWIDUALNA - SUKCES CAŁEJ GRUPY

Zdarza się, że nominowana osoba jest liderem grupy. Co prawda plebiscyt ma charakter indywidualny i nie można w nim nominować całej grupy, lecz warto docenić jej przedstawiciela. Nominację konkretnej osoby - lidera - można traktować jako docenienie działalności całej grupy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: OSOBOWOŚĆ ROKU 2023 Pięć kategorii plebiscytu - Polska News

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki