Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oto najbardziej mroczny i tajemniczy park w Łodzi ZDJĘCIA Na spacer z dreszczykiem... Lubicie się bać?

Lila Sayed
Lila Sayed
Bluszcz pospolity pokrywa alejki, oplata konary, pnie drzew tworząc nieprzepuszczające światło sklepienie. Dopełnieniem mrocznego i tajemniczego klimatu jest historia tego łódzkiego zieleńca. Jeszcze w latach 80-tych mieścił się tutaj cmentarz ewangelicko-augsburski, a dziś fragmenty nagrobków widoczne są przy bramie głównej.POZNAJECIE TO MIEJSCE?
Bluszcz pospolity pokrywa alejki, oplata konary, pnie drzew tworząc nieprzepuszczające światło sklepienie. Dopełnieniem mrocznego i tajemniczego klimatu jest historia tego łódzkiego zieleńca. Jeszcze w latach 80-tych mieścił się tutaj cmentarz ewangelicko-augsburski, a dziś fragmenty nagrobków widoczne są przy bramie głównej.POZNAJECIE TO MIEJSCE? Grzegorz Gałasiński/ Krzysztof Szymczak
Bluszcz pospolity pokrywa alejki, oplata konary, pnie drzew tworząc wraz z gęstymi koronami drzew nieprzepuszczające światło sklepienie. Dopełnieniem mrocznego i tajemniczego klimatu jest historia tego łódzkiego zieleńca. Jeszcze w latach 80-tych mieścił się tutaj cmentarz ewangelicko-augsburski, a dziś fragmenty nagrobków widoczne są przy bramie głównej. Aż strach spacerować tu samemu. Was też na ten widok przechodzą ciarki?

Mowa o parku im. Tadeusza Rejtana mieszczącego się pomiędzy ulicą Piękną, Rejtana, Felsztyńskiego i al. Politechniki na Górnej.
Pamiątką po funkcjonującej na tym terenie nekropolii (chowano zmarłych od końca XIX wieku do lat 50. XX wieku) jest brama i domek ogrodnika cmentarnego usytuowany przy wejściu od ul. Felsztyńskiego. W 1983 roku cmentarz został zlikwidowany a szczątki pochowanych tam osób ekshumowano i przeniesiono na cmentarz przy ul. Sopockiej.

7 lat temu rozpoczęto przebudowę i porządkowanie zieleńca. W pobliżu dawnej bramy głównej cmentarza stworzono lapidarium.

W parku rosną klon, wiązy, jesiony, lipy, dęby, brzozy. Decyzją Rady Miejskiej z 2004 r. dwadzieścia pięć kwitnących okazów bluszczu uznanych zostało za pomnik przyrody.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto najbardziej mroczny i tajemniczy park w Łodzi ZDJĘCIA Na spacer z dreszczykiem... Lubicie się bać? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki