Państwo Millera 6 razy bardziej uczciwe, niż Tuska?

  Państwo Millera 6 razy bardziej uczciwe, niż Tuska?

  Piotr Brzózka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  I wiemy już, ile zmarnowało państwo Tuska. W samym tylko 2012 r. zmarnowało 18,7 mld złotych! Kwota ta została bardzo dokładnie wyliczona przez... no właśnie, pytanie, przez kogo. Wieść jako pierwszy podał duży portal ogólnopolski, powołując się na raport NIK, co natychmiast zostało podchwycone i rozpowszechnione przez inne co bardziej zaangażowane portale.
  Piotr Brzózka

  Piotr Brzózka ©Dziennik Łódzki/archiwum/Grzegorz Gałasiński

  Dzięki temu wiemy, że w państwie Tuska marnuje się dwa razy więcej pieniędzy, niż w państwie Kaczyńskiego (ledwie 8 do 10 miliardów), jest za to równie źle, jak w państwie Belki i Marcinkiewicza - 18,4 zmarnowanych miliardów w 2005 r. (co nie przeszkodziło obu premierom w kontynuowaniu spektakularnych karier). Ale to nie wszystko - wychodzi ze stosownej tabelki zamieszczonej przez portal ogólnopolski, że najmniej nieprawidłowości NIK wykryła za Millera - w 2002 r. tylko 2,9 zmarnowanego miliarda. Wygląda na to, że Miller jest trzy razy bardziej uczciwy od Kaczyńskiego i 6 razy - od Tuska...

  Pytanie, kto jest winny temu, że równie głupie dywagacje można snuć w nieskończoność?
  NIK mówi: to nie nasza wina, dziennikarz dał za ostry tytuł. Okazuje się bowiem, że nie było żadnego raportu, lecz jedynie sprawozdanie roczne. I nikt z Izby nie pisał o 18 zmarnowanych miliardach, które miały wyparować z naszych kieszeni, lecz jedynie błędach księgowych, pozostających bez związku z zasobnością portfeli obywateli. Głupie media? No może... Ale tak to jest, jak się w NIK-u rzuca grubymi miliardami na potrzeby wewnętrznej buchalterii.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Brzózka

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  Raport i sprawozdanie oznaczają to samo. Tylko to pierwsze słowo jest obcego pochodzenia, a to drugie jest rdzennie polskie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo