Pech ŁKS CoolPack. Grot F&F Automatyka Pabianice zagra o trzecie miejsce

Koszykówka. ŁKSCoolPack był bardzo blisko awansu do półfinału drugiej ligi. Niestety, nie utrzymał gigantycznej przewagi.

Koszykarze ŁKSCoolPack w połowie drugiej kwarty w trzecim, decydującym o awansie meczu z Polonią w Bytomiu prowadzili już 48:21. Jeszcze po pierwszej połowie prowadzili 51:39. Niestety, koszykarze Polonii z byłym ełkaesiakiem Marcinem Salamonikiem na czele potrafili dogonić łodzian (75:74 na początku ostatniej kwarty) i wygrali mecz. Żal niewykorzystanej szansy.
30 kwietnia odbędą się pierwsze mecze półfinału: Enea Basket Poznań – Polonia Bytom, KKS Polonia Warszawa – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Trzy drużyny z wymienionych czterech awansują do pierwszej ligi. ŁKSmusiał zatem jeszcze albo wygrać półfinał, albo mecz o trzecie miejsce. Było to w zasięgu podopiecznych trenera Piotra Zycha. Szkoda, że się nie udało.
Tymczasem koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice przegrały walkę o finał. Po dwóch meczach przegrały rywalizację z AZSPolitechnika Gdańska. Pabianiczanki dotarły do najlepszej czwórki pierwszej ligi, wcześniej eliminując Widzew. Pozostaje im gra o trzecie miejsce. W drugim półfinale rywalizują Iodica TopMarket MKS Pruszków – MUKS Poznań (w pierwszym meczu 78:63). Jedna z tych trzech drużyn awansuje do ekstraklasy. To był niezwykły sezon koszykarek.
ą

Polonia Bytom – ŁKSCoolPack Łódź 100:92 (18:28, 21:23, 33:23, 28:18)ŁKSCoolPack: Norbert Kulon 22, Mateusz Jarmakowicz 18, Bartosz Wróbel 15, Arkadiusz Świt 13, Kacper Dominiak 10, Bartłomiej Bartoszewicz 8, Piotr Keller 6, Jacek Gwardecki 0, Kacper Maj 0. Trener: Piotr Zych.
Grot F&F Automatyka Pabianice – AZSPolitechnika Gdańska 44:67 (11:13, 11:17, 10:18, 12:19)Grot F&F Automatyka Pabianice: Natalia Łopińska 11, Natalia Danych 10, Magdalena Grzelak 8, Pola Kaźmierczak 8, Martyna Boniecka 3, Aleksandra Janiak 2, Patrycja Kirsz 2, Martyna Goszczyńska 0. Trener: Piotr Rozwadowski.