Pękła setka ŁKS Sphinx

Marek Kondraciuk
Bartłomiej Bartoszewicz zrobił m.in. aż 5 wsadów
Bartłomiej Bartoszewicz zrobił m.in. aż 5 wsadów Krzysztof Szymczak
Jedynym problemem w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski przy al. Unii było to, czy ełkaesiacy zdobędą 100 punktów. Uczynił to Bartłomiej Bartoszewiczowi na 2 sekundy przed końcem i ŁKS Sphinx pokonał Mickiewicza Katowice 100:49, awansując do II rundy.

Gdyby łodzianie forsowali tempo w drugiej połowie byłaby setka z dużym okładem, ale nie to było celem w spotkaniu ze znacznie słabszym rywalem. Do przerwy było 63:14 i trener Piotr Zych dał pograć najmłodszym zawodnikom swojej kadry, bo właśnie w takich meczach mogą oni oswajać się z seniorską koszykówką i nabierać pewności siebie. Osiemnastolatkowie Dominik Binkowski i Marcin Kuczmera grali więc po ok. 17 minut. Binkowski zdobył 9 punktów, miał 2 zbiórki i asystę, a Kuczmera rzucił 4 oczka, miał zbiórkę, 4 asysty i 2 przechwyty.

Z rozmachem zagrali ich rówieśnik Bartek Bartoszewicz i o 2 lata starszy Krzysztof Sulima, najskuteczniejsi w tym meczu.

Gładko awansowały również koszykarki pierwszoligowego Solparku Kleszczów Pabianice, które wygrały u siebie z KKS Olsztyn 80:57. Trener Edyta Koryzna również dała szansę gry zmienniczkom. Zadebiutowała Marta Hylewska z ŁKS, z którą w środę prezes Zbigniew Grzanka podpisał kontrakt.

W drugiej rundzie jest również Widzew, który wygrał pod Wawelem z Koroną 71:46. Mecz nie miał historii, bo przewaga zespołu trenera Miodraga Gajicia była wyraźna. Ponad 20 minut grała nowa Lidia Kopczyk, zdobywając 8 punktów.

ŁKS Sphinx - KKS Mickiewicz Katowice 100:49 (31:5, 32:9, 19:17, 18:18)
ŁKS: Sulima 27, Bartoszewicz 22, Kenig 12, Binkowski 9, Krajewski 7, Dłuski i Salamonik po 5, Kuczmera i Szczepaniak po 4, Morawiec 3, Trepka 2, Kalinowski 0. Trener: Piotr Zych.

Korona Kraków - Widzew 46:71 (12:14, 11:19, 13:18, 10:20)
Widzew: Kenig 11, Trojanowska 9, Kopczyk, Pawlak, Polit po 8, Tondel 7, Chomicka, Gołumbiewska, Szymczak-Górzyńska po 6, Żytomirska 2. Trener: Miodrag Gajić.

Solpark Kleszczów Pabianice - KKS Olsztyn 80:57 (31:16, 11:13, 25:9, 13:19)
Solpark: Bajerska 19, Błaszczyk 17, Szulc 10, Olejnik, Szałecka po 8, Bogacka 6, Hylewska 5, Krajewska 4, Włodarek 3. Trener: Edyta Koryzna.