Pewna wygrana PGE Skry Bełchatów

Pawel Hochstim
Marcin Janusz prowadził grę PGE Skry w meczu z Łuczniczką Bydgoszcz
Marcin Janusz prowadził grę PGE Skry w meczu z Łuczniczką Bydgoszcz Dariusz Śmigielski
Siatkarze PGE Skry Bełchatów wyraźnie pokonali 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz w meczu 26. kolejki PlusLigi. To było błyskawiczne sparcie, bo zespół gości w trzech setach zdobył łącznie zaledwie 37 punktów punktów!

Kilka godzin przed meczem okazało się, że przeciwko Łuczniczce nie zagra Bartosz Kurek, który doznał, częstej w siatkówce, kontuzji spięcia mięśni pleców. Przyjmujący bełchatowskiej drużyny nie został nawet wpisany do meczowej kadry, ale na wynik meczu nie miało to wpływu. Różnica między PGE Skrą, a Łuczniczką jest ogromna i nawet rezerwowi gracze z Bełchatowa przewyższają poziomem rywali.

Trener Philippe Blain w wyjściowym składzie wpuścił na boisko Marcina Janusza i Jurija Gladyra, dając odpocząć Nikolasowi Uriarte i Srecko Lisinacowi. Szybko też wolne dostał Karol Kłos, którego zmienił Mariusz Marcyniak. Łuczniczka w ani jednym momencie tego meczu nie zagrażała bełchatowianom, a we wszystkich setach właściwie od początku przewaga PGE Skry była ogromna. Bydgoszczanie ani razu nie prowadzili też w żadnym z setów.

Najdłużej zespół trenera Dragana Mihailovicia trzymał się w premierowej partii, bo po bloku wypożyczonego z PGE Skry Milana Katicia na Nikolasie Penczewie było tylko 9:8 dla bełchatowian. Cztery kolejne akcje wygrali jednak gospodarze i z bydgoszczan zeszło powietrze. I to tak skutecznie, że do końca meczu nie powalczyli już z faworytem. A w ostatnim secie wręcz się skompromitowali, bo zdobyli tylko... dziewięć punktów.

W sobotę bełchatowski zespół czeka znacznie trudniejsze zadanie, bo o godz. 14.45 zmierzą się w Olsztynie z Indykpolem AZS, który liczy jeszcze na miejsce w czwórce. Z kolei w przyszłym tygodniu - w środę o godz. 18 - bełchatowianie w 2. rundzie Ligi Mistrzów podejmą w Atlas Arenie włoski Cucine Lube Civitanova.

PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:14, 25:9)