PGE Skra Bełchatów awansowała do półfinału Pucharu CEV

PGE Skra ponownie pokonała Arcadę Galati i awansowała do półfinału Pucharu CEV! Po zwycięstwie u siebie 3:2, bełchatowianie hali rywala zwyciężyli 3:1. Nie dali szans rywalom. Mecz trwał 108 minut.

PGE Skra w Rumunii również musiała odnieść zwycięstwo, by awansować do półfinału. PGE Skra była jednak osłabiona brakiem rozgrywającego Mihajlo Miticia, który z powodów rodzinnych wrócił z Galati do Serbii - informuje skra.pl

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Dick Kooy, który zdobył 18 punktów. Dorobek o pięć oczek mniejszy zanotował Aleksandar Atanasijević.

Bełchatowianie w pierwszym secie osiągnęli kilka punktów przewagi, ale… zanotowali też przestój. To spowodowało, że końcówka mogła być emocjonująca, ale świetna gra w bloku i zagrywce, a także na kontrze dała PGE Skrze zwycięstwo 25:21.

Drugi set nie poszedł po myśli bełchatowian… Zaczęli bardzo słabo, bo przegrywali już 1:5, a trener Slobodan Kovac poprosił o czas. Niestety, zaraz po przerwie zablokowany został Dick Kooy. Z kolei po punktowej zagrywce rywali (2:9) Kovac poprosił już o drugi czas… Gra bełchatowian wyraźnie się nie układała. Choć próbowali jeszcze coś zrobić w drugiej części seta, to ostatecznie przegrali 19:25.

W trzecim secie PGE Skra nareszcie wróciła do swojej optymalnej dyspozycji. Szybko osiągnęła przewagę i mogła kontrolować seta. Bełchatowianie się rozkręcali i zasłużenie wygrali partię 25:19.

Czwarty set okazał się ostatnim. PGE Skra zwycięstwem 3:1 przypieczętowała awans do półfinału Pucharu CEV. Teraz czeka na swojego rywala z pary Tours VC - CEZ Karlovarsko. W pierwszym meczu zwyciężyli Francuzi 3:0. Rewanż 10 lutego w Czechach.

Tymczasem bełchatowianie do Polski wracają w środę i od razu pojadą do Lublina na piątkowy mecz z LUK - informuje skra.pl.

Arcada Galati - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 25:19, 19:25, 23:25)
PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour 7, Karol Kłos 8, Aleksandar Atanasijević 13, Dick Kooy 18, Mateusz Bieniek 5, Kacper Piechocki (libero) oraz Robert Taht 2, Mikołaj Sawicki. Trener: Slobodan Kovac.