PGE Skra Bełchatów bliżej lidera tabeli PlusLigi. Pewna wygrana w Katowicach

Siatkarze PGE Skry Bełchatów są na fali. Po wywalczeniu awansu do FinalFour Pucharu Polski pokonali wczoraj w Katowicach GKS w ligowym meczu.

Trener Mieszko Gogol pozwolił odpocząć na ławce Mariuszowi Wlazłemu. W podstawowej szóstce na plac gry wyszedł Dusan Petković. W pierwszym secie zdobył najwięcej punktów dla bełchatowskiej drużyny. Przez całą pierwszą partię PGESkra zdecydowania przeważała i pewnie wygrała do 18.
Wdrugiej partii nasi siatkarze nadal grali koncertowo. Gra była wyrównana tylko do stanu 5:5. Od tego momentu bełchatowianie zdobyli cztery punkty z rzędu. Trzy zapisano na koncie Dusana Petkovicia po dobrym ataku i zagrywce. Gospodarze doprowadzili do wyniku 15:16. Trener Mieszko Gogol wziął czas i ta przerwa spełniła swoje zadanie. PGESkra odzyskała rytm gry i wyszła na zdecydowane prowadzenie. Wygrała seta do 17.
Bełchatowianie nie zamierzali zmniejszać tempa gry. Nadal dominowali na parkiecie. To był nokaut. Nasi siatkarze prowadzili nawet 22:12. Trener Mieszko Gogol nie musiał dokonywać zmian. PGESkra funkcjonowała, jak dobrze naoliwiona maszyna. W końcówce meczu pojawili się rezerwowi: Piotr Orczyk, Dawid Filipek i Norbert Huber.
Już w środę kolejne ligowe spotkanie z Cuprum w Lubinie.
Sensacja. MKS Będzin pokonał Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:17, 25:23, 28:30, 25:19) w meczu 15 kolejki PlusLigi. MVP Grzegorz Pająk. W drużynie mistrza Polski nie zagrał Aleksander Śliwka, który miał problemy z barkiem, ale to nie usprawiedliwia Zaksy. Faworyt był zmęczony środowym meczem o awans do finału Pucharu Polski, czy też decydowały jakieś inne względy.
Nowym liderem została drużyna Vervy Warszawa. Ma dwa punkty więcej od PGESkry.
GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 17:25, 17:25).
PGESkra Bełchatów: Grzegorz Łomacz 1, Milad Ebadipour 12, Jakub Kochanowski 14, Dusan Petković 16, Artur Szalpuk 8, Karol Kłos 6, Kacper Piechocki (l) oraz Piotr Orczyk, Dawid Filipek i Norbert Huber. Trener: Mieszko Gogol.
Inne mecze: Ślepsk Suwałki – Resovia 3:1, AZSOlsztyn – Aluron Zawiercie 1:3, MKSBędzin – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:1, Verva Warszawa – Visła Bydgoszcz 3:0, Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:2.