PGE Skra Bełchatów wywalczyła uprzywilejowaną pozycję. Zaczyna z Resovią u siebie. Zdjęcia

Siatkówka. Siatkarze PGESkry Bełchatów zamknęli rundę zasadniczą w PlusLidze. Już wszystko wiadomo.

Bełchatowianie do dwóch zwycięstw w ćwierćfinale zagrają z Resovią. Pierwszy mecz w Bełchatowie, drugi w Rzeszowie, trzeci (gdyby był potrzebny) też w Bełchatowie. Później Zaksa.
Ostatnim rywalem podopiecznych trenera Mieszko Gogola był najsłabszy zespół w tabeli – MKSBędzin. Konieczne było zwycięstwo za trzy, bo w kontekście porażki Resovii z AZSw Olsztynie 1:3, pewne zwycięstwo PGESkry dawało jej czwarte miejsce przed play-off.
Tymczasem outsiderzy nie zamierzali się bynajmniej położyć przed utytułowanymi rywalami. W pierwszym secie goście prowadzili nawet 23:22, na szczęście trzy ostatnie piłki wygrali bełchatowianie. W drugim i trzecim secie niespodzianki już nie było.
MVP meczu: Mateusz Bieniek (PGE Skra).

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:0 (25:23. 25:16, 25:21)

PGESkra Bełchatów: Norbert Huber 9, Grzegorz Łomacz, Mikołaj Sawicki 6, Mateusz Bieniek 12, Dusan Petković 13, Milan Katić 9, Robert Milczarek (l) oraz Mihajlo Mitić 5, Sebastian Adamczyk, Kacper Piechocki (l). Trener: Mieszko Gogol.