PGE Skra Bełchatów zdobyła punkt w meczu z mistrzem Polski i wiceliderem PlusLigi

Siatkówka. W meczu na szczycie PlusLigi PGESkra Bełchatów przegrała z Jastrzębskim Węglem 2:3 i rywale uciekli bełchatowianom już na 6 punktów.

W pierwszej partii skuteczniejszą końcówkę zaprezentowali siatkarze PGESkry. Przy remisie 23:23 dwa ostatnie punkty zdobyli Aleksandar Atanasijević i zagrywką Milad Ebadipour. W drugim i trzecim secie lepsi byli goście, choć w trzeciej partii bełchatowianie prowadzili 12:9. Od stanu 17:17 przeważali jastrzębianie.
Niezwykle wyrównany był czwarty set. Goście prowadzili już 16:14, ale wideoweryfikacja sprawiła, że sędziowie zmienili decyzję – Milad Ebadipour trafił w linię! Było po 15, później po 18. Bełchatowianie wyszli na prowadzenie 20:19 po dobrym ataku Roberta Tahta. Ale po raz kolejny w tej części meczu jastrzębianie potrafili wyrównać. Na tablicy wyników był remis 22:22 - emocje sięgały zenitu.
Tomasz Fornal zdobywa punkt na 23:22 dla Jastrzębia. Trener Slobodan Kovac wziął czas. Podziałało na gospodarzy – Milad Ebadipour wyrównał. Irańczyk w następnej akcji został zablokowany. Dwa kolejne punkty (Aleksandar Atanasijević i Robert Taht) zdobyła PGESkra i ma piłkę setową. Znów obserwujemy dobry atak Roberta Tahta. Gospodarze wygrywają tę partię i czekamy na tie-break.
A w nim wyższość Jastrzębskiego Węgla nie podlegała dyskusji. PGESkra toczyła równy bój do stanu 5:4, ale od tego momentu zdobyła tylko jeden punkt, a straciła aż pięć. Mieliśmy jeszcze nadzieję po akcji pary Grzegorz Łomacz – Karol Kłos, po którym bełchatowianie przegrywali 9:11, ale rywale nie pozwolili nam już na wiele i wygrali piątego seta do 10.
W środę o 20.30 siatkarze PGESkry rozegrają mecz 1/8 finału Pucharu Polski z Resovią.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)
PGE Skra: Milad Ebadipour 15, Mateusz Bieniek 14, Aleksander Atanasijevic 25, Dick Kooy 4, Karol Kłos 9, Grzegorz Łomacz 1, Kapcer Piechocki (l) oraz Damian Schulz 1, Robert Taht 8, Mikołaj Sawicki, Mihajlo Mitić, Sebastian Adamczyk. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze PlusLigi: Projekt Warszawa – Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Resovia – Stal Nysa