PGE Skra Bełchatów zgłasza aspiracje do mistrzostwa Polski. Pokonała niepokonanego lidera

PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. W niecałe dwie godziny siatkarze PGE Skry Bełchatów rozbili niepokonanego dotąd lidera PlusLigi. MVP meczu był niestarzejący się w ogóle Mariusz Wlazły.

Trener Mieszko Gogol tym razem w ogóle nie skorzystał z usług Dusana Petkovicia i Milana Katicia. Postawił na sprawdzony doświadczony skład i nie pomylił się. Jedynym stranieri był Milad Ebadipour, ale na boisku błyszczał Mariusz Wlazły. 36-letni atakujący, legenda siatkówki polskiej i bełchatowskiej był nie do zatrzymania. Zdobył 23 punkty.
Bełchatowianie pozwolili ekipie Andrei Anastasiego wygrać u siebie tylko jedną partię. W pierwszym secie decydujący był pojedynczy blok Grzegorza Łomacza na Bartoszu Kwolku. PGE Skra wyszła na prowadzenie 24:22 i po ataku Artura Szalpuka wygrała partię.
Drugi set należał do gości, ale później na boisku rządzili i dzielili bełchatowianie. Końcówka była nerwowa (20:21), ale klasę pokazał Mariusz Wlazły, który atakował i blokował nadzwyczaj skutecznie.
O zwycięstwie naszej drużyny za trzy punkty przesądził trzeci set. Po asie serwisowym Karola Kłosa zrobiło się 21:17. Takiej szansy bełchatowianie nie wypuścili z rąk. Lepiej wyglądali w końcówce meczu także pod względem kondycyjnym i wygrali zasłużenie.
Kolejny mecz PGE Skra zagra na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem (30 listopada, godz. 14.45). Walka o mistrzostwo nabiera rumieńców.

Siatkarze wznieśli się na wyżyny, zagrali bardzo dobrze i pokazali, że tworzą silną drużynę - mówił prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

PGESkra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:23, 21:25, 25:22, 25:20)
PGESkra: Mariusz Wlazły 23, Karol Kłos 8, Jakub Kochanowski 3, Milad Ebadipour 10, Artur Szalpuk 13, Grzegorz Łomacz 1, Robert Milczarek (l) oraz Norbert Huber 6.
1.Zaksa Kędzierzyn-Koźle 21 7-1 23-7
2.Jastrzębski Węgiel 20 7-3 21-12
3.Verva Warszawa 19 7-1 22-9
4.PGE Skra Bełchatów 18 6-2 20-11