PIAST - ŁKS wynik meczu! 15.12.2019 ŁKS przegrał już 13. mecz w lidze!

(rp, ww)
Dziś o godzinie 12:30 Łódzki Klub Sportowy zmierzy się w Gliwicach z Piastem, czyli aktualnym mistrzem Polski. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Piast Gliwice - ŁKS Łódź.

Piast vs. ŁKS relacja LIVE

strona wymaga odświeżania

PIAST GLIWICE2
ŁKS ŁÓDŹ1

KONIEC MECZU. ŁKS na własne życzenie przegrał z Piastem 1:2. Nieprawdopodobne jest to, jak ŁKS traci w tym sezonie punkty.

90. min. - Ełkaesiacy jeszcze próbują doprowadzić do wyrównania, ale są teraz zatrważająco nieporadni.

88. min. - Dramat ŁKS. Zaspała obrona i Jorge Felix z bliska pokonał Arkadiusza Malarza.

88. min. - GOL DLA PIASTA! 2:1!

85. min. - Teraz ełkaesiacy wrócili z dalekiej podróży. Badia trafił w poprzeczkę. Szczęście przy ŁKS.

82. min. - Łukasz Piątek spóźnił się ze strzałem. Kolejna dobra okazja zmarnowana przez ełkaesiaków.

80. min. - W miejsce zdobywcy gola dla Piasta - Patryk Tuszyński.

78. min. - Sobociński zatrzymał bardzo groźną kontrę Piasta.

77. min. - Piotr Pyrdoł zastąpił Macieja Wolskiego.

73. min. - Akcje Piasta nabierają tempa i w okolicach bramki ŁKS coraz groźniej.

72. min. - Żółta kartka dla Jose Pirulo.

71. min. - Seria dośrodkowań na pole karne ŁKS raz z prawej, raz lewej strony. Piasta gra czytelnie, ale i tak jest groźny.

69. min. - Solowa akcja Ramireza zatrzymana niezgodnie z przepisami na osiemnastym metrze od bramki Piasta. Hiszpan trafił w mur.

66. min. - Wielką szansę zmarnował Łukasz Sekulski. Wcześniej kapitalne podanie Ramireza, ale jego kolega z pierwszej linii nie zdołał opanować piłki i zamiast posłać piłkę do siatki wpadł na bramkarza Piasta.

64. min. - Zmiana także w ŁKS. Na boisku w miejsce Michała Trąbki pojawił się Łukasz Sekulski.

63. min. - Żółta kartka dla Jana Sobocińskiego.

62. min. - Zakotłowało się w polu karnym ŁKS. Arkadiusz Malarz broni strzał jednego z graczy Piasta.

61. min. - Zmiana w Piaście. W miejsce Tomasza Jodłowca - Patryk Sokołowski.

59. min. - Żółta kartka dla Adriana Klimczaka.

58. min. - Odgryzł się ŁKS. Michał Trąbka uderzył z dwudziestu metrów. Tuż obok słupka.

56. min. - Nic nie wskazywało na to, że ŁKS może stracić gola, bo łodzianie mieli, jak się zdawało, wszystko pod kontrolą. Któryż to raz w tym sezonie...

53. min. - Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Piotr Parzyszek strzałem głową wyrównuje. Zaspał Jan Sobociński. W Gliwicach 1:1.

53. min. - GOL DLA PIASTA! 1:1!

50. min. - Żółta kartka dla Toma Hateleya za skrobnięcie Łukasza Piątka.

49. min. - Groźna akcja łodzian zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Kalinkowskiego.

47. min. - Od bramki gości rozpoczyna Arkadiusz Malarz.

46. min. - Początek drugiej połowy. Przy piłce ŁKS.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŁKS prowadzi zasłużenie w Gliwicach 1:0 po golu Macieja Wolskiego. Piast na razie rozczarowuje, co łodzian niespecjalnie martwi.

45 + 1 min. - Jeszcze niecelny strzał piłkarza Piasta nad poprzeczką i koniec pierwszej połowy.

45. min. - Pirulo zatrzymał niezgodnie z przepisami Hateleya. Po chwili dośrodkowanie i piłka w rękawicach Malarza.

44. min. - Nietypowa sytuacja. Czerwona kartka dla Adama Fudaliego, pracownika sztabu trenerskiego Piasta Gliwice.

42. min. - Ramirez wychodził na niemal czystą pozycję. Faul Huka i żółta kartka dla obrońcy Piasta.

41. min. - Przed chwilą po starciu z Wolskim leżał Mikkel Kirkeskov. Teraz ucierpiał Adrian Klimczak.

40. min. - Słabe uderzenie głową Steczyka. Malarz chwyta futbolówkę.

38. min. - Na razie ŁKS broni się mądrze i co najważniejsze nie pozwala Piastowi rozwinąć skrzydeł.

35. min. - Drugi raz poturbowany Jan Sobociński.

33. min. - Strata w środku pola Kalinkowskiego, na szczęście dla ŁKS bez konsekwencji

31. min. - Gliwiczanie próbują przedostać się w okolice bramki ŁKS lewym skrzydłem. Na razie bez efektu.

29. min. - Piłkę rozgrywa Piast. Ełkaesiacy odrobinę się cofnęli.

25. min. - Jan Grzesik rozpoczął akcję dokładnym zagraniem do Ramireza. Potem ten wypatrzył Pirulo, ten miał odrobinę szczęścia, piłka trafiła koniec końców do Macieja Wolskiego, który z bliska wpakował piłkę w bramce. 1:0 prowadzi ŁKS!

25. min. - GOL DLA ŁKS! 1:0 dla gości

23. min. - Dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova i piłkę łapie Arkadiusz Malarz.

20. min. - Nieco chaosu wkrada się w poczynania piłkarzy. Nieciekawy fragment spotkania.

18. min. - Wysoki pressing ełkaesiaków przynosi efekt. Uderzenie Macieja Wolskiego broni jednak František Plach, a w odpowiedzi pierwszy strzał Piasta. Piotr Parzyszek obok słupka.

15. min. - Teraz ładnie ściął z lewego skrzydła do środka Michał Trąbka. Celne uderzenie piłkarza ŁKS broni bramkarz Piasta.

13. min. - Kontra ŁKS i bliski szczęścia Bartłomiej Kalinkowski. Strzał pomocnika z dwudziestu metrów po nodze obrońcy Piasta nad poprzeczką.

11. min. - Mistrzowie Polski próbują przesunąć się wyżej. Teraz to oni rozgrywają piłkę bardzo szeroko.

9. min. - Kąśliwa ostra centra z prawego skrzydła. Klimczak nie zdołał opanować futbolówki.

6. min. - Znów ŁKS długo rozgrywał piłkę w okolicach pola karnego Piasta. Rzut rożny dla łodzian. Po dośrodkowaniu piłki gliwiczanie wybijają.

3. min. - Pierwsza składna akcja ŁKS w okolicach pola karnego Piasta. Wyjaśniają obrońcy miejscowych.

2. min. - Rzut wolny dla Piasta, dośrodkowanie w pole karne, ale ełkaesiacy wyjaśniają.

1. min - Rozpoczęli na środku boiska piłkarze Piasta.

Godz. 19.28 - Zawodnicy witają się na środku boiska. Piast w niebieskich koszulkach, ŁKS w białych. Sędziuje pan Frankowski z Torunia, a na linii... pani Paulina Baranowska.

Godz. 12.25 - Za chwilę piłkarze pojawią się na boisku. W obu zespołach sporo zmian w wyjściowych składach.

Godz. 12.15 - Wierzę w mój zespół i w to, że piłkarze podejdą do całej tej naszej sytuacji rozsądnie - powiedział w rozmowie z Canal Plus Sport przed meczem trener Piasta Waldemar Fornalik.

Godz. 12.10 - W trzech ostatnich meczach ŁKS zdobył trzy punkty, dwa gole, a sam stracił pięć bramek. Jeszcze gorzej wypada bilans aktualnych mistrzów Polski. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika przegrali z Lechem, Śląskiem i Pogonią, tracąc w tych meczach aż siedem goli, a po stronie zysków nie zapisując choćby honorowego trafienia.

Godz. 12 - Z piętnastu dotąd rozegranych spotkań w lidze sześć zwycięstw odniósł Piast, pięć spotkań zakończyło się podziałem punktów, a ze zwycięstwa kibice ŁKS cieszyli się czterokrotnie. W bramkach minimalnie lepszy jest Piast (17:16), a to za sprawą sierpniowego zwycięstwa w al. Unii 2. Gliwiczanie wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu Artura Bogusza.

Godz. 11:33 Podajemy składy obu drużyn na mecz Piast vs. ŁKS

Piast: František Plach - Marcin Pietrowski, Uroš Korun, Tomáš Huk, Mikkel Kirkeskov, , Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Patryk Sokołowski, Jorge Félix, Sebastian Milewski, Dominik Steczyk, Gerard Badía, Piotr Parzyszek. Trener: Waldemar Fornalik.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak, Maciej Wolski, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Piątek, Michał Trąbka, Daniel Ramirez, Jose Pirulo. Trener: Kazimierz Moskal.

Trwa głosowanie...

Czy w przypadku kolejnej porażki ŁKS-u w najbliższym meczu z Piastem Gliwice trener Kazimierz Moskal powinien zostać zwolniony?

Godz. 11:15 - Piast Gliwice będzie chciał się odbudować, jak zapowiedział trener mistrza Polski po ostatnich porażkach gospodarze liczą w końcu na przełamanie. Podobnie jest w łódzkiej ekipie, łodzianie potrzebują punktów i po ostatniej porażce chcą się zrehabilitować. Kto dzisiaj będzie górą? Przekonamy się już za kilkadziesiąt minut. Zapraszamy na relację LIVE. Za chwilę podamy składy obu drużyn.

Piast - ŁKS, godz. 11:10 - Podczas ostatniego meczu przy al. Unii ŁKS musiał uznać wyższość mistrza Polski przerywając 0:1 po samobójczym trafieniu Bogusza.

Piłkarze ekstraklasy rozgrywają przedostatnią kolejkę mistrzowską w tym roku. Aktualna tabela Esktraklasy poniżej.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio

Materiał oryginalny: PIAST - ŁKS wynik meczu! 15.12.2019 ŁKS przegrał już 13. mecz w lidze! - Express Ilustrowany