Piąty bieg Grand Prix Łodzi 2012 [ZDJĘCIA]

mar
W niedzielę w parku 3 Maja w Łodzi odbył się piąty bieg Grand Prix Łodzi 2012 w biegach przełajowych i nordic walking. Do końca zimowej rywalizacji pozostały już tylko jedne zawody.

Niedzielne zawody ukończyło 235 zawodników i zawodniczek. Nowy rekord trasy, wynikiem 16:16, ustanowił Tomek Osmulski z RKS Łódź. Wśród kobiet najszybsza była Monika Kaczmarek z Łodzi, która pokonała trasę w czasie 21:12 i zagwarantowała sobie zwycięstwo w całym cyklu.

W marszu nordic walking wystartowało 64 kijkarzy. Wśród mężczyzn zwyciężył Józef Brzezina z Sochaczewa, który przeszedł trasę w 31:36 i zaledwie o sekundę wyprzedził Arkadiusza Koselskiego z Bełchatowa. Wśród Pań triumfowała Sonia Grzyb (36:53).

Tegoroczny cykl może ukończyć rekordowa liczba prawie 350 uczestników - to osoby, które wystartowały w co najmniej czterech biegach lub marszach. Wszyscy oni otrzymają pamiątkowe imienne medale.

Ostatni bieg zaplanowano na 1 kwietnia.

13 maja w Wiączyniu Dolnym odbędzie się "II Majowy Piknik Sportowy", który będzie stanowił podsumowanie całego cyklu. W ramach imprezy odbędą się zawody nordic walking, bieg główny oraz biegi dla dzieci.