Pięć medali łodzian w Bratysławie. Brawa dla zawodników Olimpu i Championa

Złoty medalista Grand Prix Słowacji Dominik Dziuda i jego trener Maciej Gawłowski. Obaj reprezentują Olimp Łódź Olimp Łódź
Karate. W Bratysławie odbył się międzynarodowy turniej Grand Prix Słowacji w Karate. W zawodach wzięło udział około 2000 zawodników z 203 klubów z 23 państw.

W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się łódzcy zawodnicy zdobywając pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe.
Jedyny złoty medal wywalczył Dominik Dziuda (Olimp Łódź), wygrywając w kumite kadetów (14-15 lat) w wadze – 52 kg. Dominik wygrał kolejno z zawodnikami ze Słowacji, Czech, Serbii, Chorwacji. W finale pokonał zawodnika z kadry Kazachstanu 9:5.
Następny medal to zasługa Marii Depty (Olimp), która wywalczyła srebrny medal w kumite seniorek w wadze – 50 kg. Zawodniczka Olimpu kolejno wygrywała z zawodniczkami z Węgier, Słowacji i Kazachstanu. W finale przegrała minimalnie 0:1 z zawodniczką z Ukrainy.
W tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Daria Grabska (Champion Team). Łodzianka kolejno wygrywała z zawodniczkami z Węgier i Słowacji. W półfinale przy stanie walki 0:0 przez wskazanie uległa zawodniczce z Ukrainy, późniejszej złotej medalistce. W walce o brązowy medal pokonała zawodniczkę z Polski 1:0.
Pozostałe brązowe medale to zasługa Dominika Dziudy (Olimp) – brązowy medal w kumite młodzików 12-13 lat – 50 kg i Kacpra Wojciechowskiego (Champion Team), który wywalczył trzecie miejsce w kumite młodzików 12-13 lat w wadze – 40 kg.
– Był to ważny turniej, z którego wyniki są zliczane do rankingu Polskiej Unii Karate – informuje trener Maciej Gawłowski. – Już za tydzień łódzcy seniorzy wystartują w zawodach Series A w Salzburgu. Zawody są bezpośrednią kwalifikacją do mistrzostw Europy, które odbędą się w ostatni weekend marca w hiszpańskiej Guadalajarze.
Trenerami łódzkich zawodników są Maciej Gawłowski (Olimp), Witold Wojciechowski (Champion Team).
Maciej Gawłowski to także trener naszej mistrzyni świata Doroty Banaszczyk, która ma wielkie szanse wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Tokio w 2020 roku.