Pierwsza w dziejach

  Pierwsza w dziejach

  Witaszczyk na dziś

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Im więcej informacji o bitwie na plaży w Gdyni, tym mniej wiadomo. W niedzielę winni byli kibice Ruchu Chorzów, w poniedziałek marynarze z Meksyku przestali być bez skazy - podobno po chamsku zaczepiali kobiety na plaży.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Wobec nieobecności policji, kibice z Chorzowa wzięli sprawy we własne ręce i - nie bacząc na niebezpieczeństwo - stanęli w obronie czci i honoru Polek. Jawią się więc jako rycerze bez skazy.

  Niewiadomych jest więcej. Według jednych, policja przybyła na plażę natychmiast po wezwaniu, według innych - dopiero po godzinie. Nie ma jednak tego złego... Jest już kilka recept, jak walczyć kibicami. Zdaniem ministra spraw wewnętrznych Sienkiewicza, "mamy do czynienia ze zdziczeniem części społeczeństwa". Z tonu wypowiedzi można wnioskować, że do walki ze zdziczałą częścią społeczeństwa zostanie użyty Polski Związek Łowiecki, którego myśliwi, w tym Prezydent III RP, jako jedyni mają doświadczenie w odławianiu dziczyzny. Ostatnie 20 lat pokazało, że policja nie radzi sobie z kibolami, mimo obietnic kolejnych ministrów.

  Z kolei Lech Wałęsa - to ten prezydent III RP, co miał puścić aferzystów w skarpetach, a nam dać po 100 milionów, ale wyszło odwrotnie - zaproponował podobne rozwiązanie co minister, z tą różnicą, że to policja strzelałaby do kibiców, ale dopiero, kiedy przekroczą wcześniej narysowaną trzecią linię.

  Obojętne, jak się rozwinie sytuacja, wydarzenia na plaży w Gdyni znajdą trwałe miejsce w historii Polski - to była pierwsza w dziejach wojna polsko-meksykańska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Pozdrowienia

  Sylvia Wilk

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Panie Jerzy, serdeczne pozdrowienia z (Polonii) w USA, jesli Pan mnie jeszcze pamieta.
  Klaniam sie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobra rada

  jani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Napisz do redaktora, to się przekonasz, czy cię pamięta. Mail do redaktora jest na stronie Dziennika Łódzkiego

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Będzie jeszcze gorzej

  Astanek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Od 25 lat tak "zwalczają" kibolstwo, że jest coraz gorzej. Lepiej nie będzie, bo po każdej ostrzejszej interwencji policja jest oskarżana o nadużycie siły, a nawet zbrodnie, po co więc ma się...rozwiń całość

  Od 25 lat tak "zwalczają" kibolstwo, że jest coraz gorzej. Lepiej nie będzie, bo po każdej ostrzejszej interwencji policja jest oskarżana o nadużycie siły, a nawet zbrodnie, po co więc ma się narażać? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proste rozwiązanie

  Jacek Zarazek

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Jakoś nikt nie zauważył, że problem kibolstwa pojawił się i narasta od momentu, gdy zlikwidowano zasadniczą służbę wojskową. Jestem przekonany, że gdyby ją przywrócić, problm ten zmarłby śmiercią...rozwiń całość

  Jakoś nikt nie zauważył, że problem kibolstwa pojawił się i narasta od momentu, gdy zlikwidowano zasadniczą służbę wojskową. Jestem przekonany, że gdyby ją przywrócić, problm ten zmarłby śmiercią naturalną. Dodatkowa korzyść byłaby taka, że mielibyśmy coś w rodzaju armi, której teraz nie mamy praktycznie wcale.zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Kibole a sprawa polska.

  ksantypa_222

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Pilnie obejrzałam konferencję szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Zastanawiam się, w jakim celu tę konferencję zorganizowano? Minister Sienkiewicz praktycznie nic nie wie i dopiero oczekuje na...rozwiń całość

  Pilnie obejrzałam konferencję szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Zastanawiam się, w jakim celu tę konferencję zorganizowano? Minister Sienkiewicz praktycznie nic nie wie i dopiero oczekuje na stosowne raporty. Postraszył, że będzie wyciągał konsekwencje wobec winnych tych zamieszek. Jestem pod wrażeniem. Ciekawe, jakie nowe a zarazem skuteczne metody walki z kibolami wprowadzi minister Sienkiewicz?
  A może zastosować elektronikę? Każdego agresywnego kibola zaopatrzyć w obrożę (na rękę lub nogę) z czipem umożliwiającym natychmiastową identyfikację delikwenta. Metoda została już przetestowana na pewnym polskim bramkarzu i zdała egzamin. Rozwój elektroniki jest oszałamiający, warto spróbować tego w Polsce. Czip zareagował – nie masz wstępu na stadion.
  Troszkę gorzej, gdy dojdzie do zamieszek poza stadionem, ustawek kibiców zwaśnionych klubów lub starcia polsko – meksykańskiego na plaży w Gdyni. W takich przypadkach nawet modlitwa nie pomoże.
  Poprawa bezpieczeństwa, zgodnie z sugestią W******** Młynarskiego może nastąpić dopiero wtedy, gdy w Polsce będzie przypadał jeden szeryf na jednego mieszkańca.
  A propos zdziczenia części naszego społeczeństwa:

  Dzik

  Dzik jest dziki, dzik jest zły,
  dzik ma bardzo ostre kły.
  Kto spotyka w lesie dzika,
  ten na drzewo szybko zmyka.

  Autor: Jan Brzechwa
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo