Pierwsza wygrana nowej drużyny piłkarek TME SMS Łódź. Gol w 1 minucie. Najnowsze zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Piłkarki TME SMS Łódź rozegrały drugi sparing przed nadchodzącym sezonem Orlen Ekstraligi. Po porażce z GKS Katowice 0:3, podopieczne trenera Marka Chojnackiego pokonały Śląsk Wrocław 5:2.

Łodzianki uzyskały prowadzenie już w 1 minucie. Po podaniu Darii Sokołowskiej gola zdobyła Paulina Filipczak. W 5 minucie padło wyrównanie, a zaraz po upływie kwadransa gry Karolina Majda po zagraniu Wiktorii Zieniewicz strzeliła drugiego gola. Później były trafienia ponownie Karoliny Majdy (typowana jest na następczynię Dominiki Kopińskiej), Natalii Rohn (oba gole padły po asystach Pauliny Filipczak), a wynik ustaliła Dominika Gąsieniec po podaniu Jany Stashkovej. Efektowne zwycięstwo.
5:2 Dominika Gąsieniec (90)
TME SMS: Monika Sowalska (65, Olga Wieremiejczyk) - Julia Kolis (46, Oliwia Bałdyga), Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Wiktoria Zieniewicz (85, Aleksandra Stasiak) - Gabriela Grzybowska, Magdalena Dąbrowska (70, Yana Urakova), Aleksandra Stasiak (70, Klaudia Maciejko) - Karolina Majda (46, Amelia Majtczak) - Dominika Gąsieniec (46, Natalia Rohn, 82, Dominika Gąsieniec), Paulina Filipczak (70, Jana Stashkova). Trener: Marek Chojnacki.

Przypominamy, że z zespołu trenera Marka Chojnackiego odeszło siedem zawodniczek: Oliwia Szperkowska i Anna Rędzia (przeszły do Czarnych Sosnowiec), Gabriella Cuevas (powrót do USA), Katarzyna Konat, Klaudia Jedlińska (Dijon), Dominika Kopińska (Fleury) i Yurina Enjo (Pogoń Tczew).
TME SMS pozyskał z KKP Bydgoszcz lewonożną Aleksandrę Stasiak i ofensywną Karolinę Majdę, ze Śląska Wrocław powróciła bramkarka Monika Sowalska (zdobyła z UKSSMS wicemistrzostwo kraju w 2021 roku) i ze Skry Częstochowa obrończyni Milena Kowalska. Grającym drugim trenerem drużyny została Patrycja Balcerzak, wielokrotna reprezentantka Polski, mistrzyni kraju z Medykiem Konin i Górnikiem Łęczna, była zawodniczka Bundesligi w SC Sand, w minionym sezonie piłkarka zespołu hiszpańskiej ekstraligi - Sportingu Huelva.