Pierwsza wygrana siatkarek Grot Budowlanych Łódź w Lidze Mistrzyń

Po porażce z SC Poczdam na inaugurację Ligi Mistrzyń siatkarki Grot Budowlanych wygrały w Ljubljanie drugi mecz tych rozgrywek. Łodzianki pokonały mistrza Słowenii Calcit Kamnik.

Łodzianki były drużyną lepszą, co było widać w pierwszym secie. Chyba jednak nasze dziewczęta zbyt szybko uwierzyły, że łatwo wygrają, bo druga partia padła łupem gospodyń. Podrażnione podopieczne trenera Macieja Biernata zdecydowanie wygrały trzeciego seta. W czwartym łodzianki prowadziły 9:5, ale mistrzynie Słowenii nie zamierzały się poddawać. Dojrzałość łódzkiego zespołu oglądaliśmy w środku seta. Łodzianki od stanu 11:10 doprowadziły szybko do 16:12. Przewagę utrzymały do końca meczu.
Kibice, którzy przyjechali z Łodzi i dopingowali Grot Budowlanych z trybun hali w Ljubljanie mieli powody do radości.
Nie był to wielki mecz w wykonaniu łodzianek, ale z Fenerbahce czy w rewanżu z Poczdamem trzeba zagrać dużo lepiej.
MVP meczu została Justyna Łysiak. Zdaniem komentatorów Polsatu na ten tytuł zasłużyła Kinga Różyńska.

Calcit Kamnik - Grot Budowlani Łódź 1:3 (22:25, 25:14, 18:25, 17:25)
Grot Budowlani Łódź: Marta Pol 6, Ana Bjelica 9, Mckenzie May 16, Kinga Różyńska 7, Martyna Łazowska 6, Andrea Mitrović 10, Justyna Łysiak (l) oraz Ewelina Wilińska, Weronika Sobiczewska 2, Natalia Lijewska, Adriana Kukulska 1. Trener: Maciej Biernat.
28 listopada Grot Budowlane Łódź podejmą wicemistrzynie Turcji - Fenerbahce Opet Stambuł, w którego składzie znajduje się była siatkarka łódzkiego zespołu, reprezentantka Polski Magdalena Stysiak, a asystentem trenera Stefano Lavariniego jest Krystian Pachliński, były członek sztabu szkoleniowego niebiesko-biało-czerwonych.
W niedzielę o godz. 19 łodzianki zagrają w Tauron Lidze z Rysicami w Rzeszowie.