Pierwszy trening Widzewa. Na razie bez znanych twarzy, ale jest syn znanego bramkarza

Trener Janusz Niedźwiedź
Widzew Łódź rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. W ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego o godzinie 17:00 rozpoczął się pierwszy trening zespołu Widzewa Łódź po letniej przerwie.

Pod okiem nowego trenera Janusza Niedźwiedzia piłkarze Widzewa rozpoczęli przygotowania do sezonu 2021/2022. W zajęciach udział bierze 19 zawodników. Jest wśród nich pozyskany z Ruchu Chorzów napastnik Bartosz Guzdek. Są też obecni dwaj bramkarze z widzewskiej Akademii - Marcel Buczkowski i Mateusz Ludwikowski - informuje widzew.com.

Mateusz Ludwikowski to syn znanego byłego bramkarz Widzewa Marcina Ludwikowskiego. Marcin to mistrz Polski 1997, choć zagrał wtedy tylko raz. Najbardziej pamiętny mecz zagrał 20 maja 1998. Było to starcie z Legią. W 28 minucie czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Onyszko, a sędzia Marek Mikołajewski (Ciechanów) podyktował jedenastkę dla Legii. Do bramki wszedł zmiennik Arkadiusza Onyszki. To był właśnie Marcin Ludwikowski i gola nie było! Bramkarz Widzewa zahipnotyzował strzelca i Dariusz Czykier posłał piłkę z jedenastki obok bramki Widzewa. To był strzał na bramkę pod zegarem. Widzew wygrał 1:0.

Na pierwszych zajęciach po wakacyjnej przerwie pojawili się też Mateusz Michalski i Krystian Nowak, którzy trenują indywidualnie. Na treningu zabrakło Daniela Tanżyny, Przemysława Kity oraz Dominika Kuna. Dwóch pierwszych piłkarzy trenuje indywidualnie. Dominik Kun dostał zgodę na przedłużenie urlopu.

Drużyna Widzewa Łódź w pierwszym tygodniu przygotowań ma zaplanowane łącznie sześć treningów. We wtorek i środę widzewiacy będą trenować po południu, a w trzech kolejnych dniach w godzinach przedpołudniowych. W niedzielę zespół ma wolne.

Kadra drużyny Widzewa na pierwszy trening w sezonie 2021/2022

Bramkarze: Jakub Wrąbel, Konrad Reszka, Marcel Buczkowski, Mateusz Ludwikowski.

Zawodnicy z pola: Filip Becht, Caique, Karol Czubak, Michał Grudniewski, Bartosz Guzdek, Marek Hanousek, Mateusz Michalski, Petar Mikulić, Patryk Mucha, Krystian Nowak, Patryk Stępiński, Paweł Tomczyk, Dawid Owczarek, Jakub Kmita, Mateusz Malec.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?