Pijane nastolatki. Dziewczyny piją już tyle samo co chłopcy

  Pijane nastolatki. Dziewczyny piją już tyle samo co chłopcy

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dziewczyny coraz częściej sięgają po alkohol i bywa, że tracą przytomność
  1/2
  przejdź do galerii

  Dziewczyny coraz częściej sięgają po alkohol i bywa, że tracą przytomność ©123RF

  Widok pijanej nieletniej dziewczyny przestaje dziwić. Łódzcy policjanci alarmują, że pijanych i naćpanych dziewczyn zatrzymują już tyle samo co chłopców.
  Ostatni bulwersujący przypadek miał miejsce we wtorek przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Abramowskiego w centrum Łodzi, gdy o godz. 14.45 patrol straży miejskiej natknął się na dwie leżące na chodniku pijane dziewczyny. Nad ich dolą użalali się zapewne ich koledzy, którzy na widok radiowozu szybko uciekli.

  CZYTAJ TEŻ: Pijane nastolatki. 14 i 15-latka leżały na chodniku

  Zaniepokojeni strażnicy rzucili się do ratowania dziewczyn, mających 14 i 15 lat.
  Starsza podała numer telefonu do swej matki, która przyjechała i zabrała córkę do domu. Dziewczyna miała 1,1 prom. alkoholu w organizmie. Natomiast młodsza podała numer telefonu do wujka, który wkrótce po nią przyjechał. Jednak dziewczyna była tak pijana, że go nie rozpoznała. W tej sytuacji wezwano karetkę pogotowia, która zawiozła 14-latkę do szpitala im. Konopnickiej, w którym pozostała do wytrzeźwienia. Okazało się, że 14-latka miała 1,6 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Niestety, okres wakacji sprawia, że niektóre dziewczyny - być może dla zabicia czasu - sięgają po trunki wyskokowe lub dopalacze. Tak było 26 lipca w parku Sienkiewicza w Łodzi, w którym patrol strażników zauważył leżącą na trawniku 16-latkę i dwóch asystujących jej młodych mężczyzn.

  - Dziewczyna poinformowała, że źle się czuje i poprosiła o wezwanie karetki pogotowia - relacjonuje Leszek Wojtas ze straży miejskiej w Łodzi. - Skarżyła się na bóle głowy, których przyczyną, jak twierdziła, mogły być użyte wcześniej dopalacze. W trakcie prowadzonych czynności przy jednym z mężczyzn znaleziono torebkę foliową z suszem roślinnym oraz opalone szklane tzw. dulafki. Nieletnia została przewieziona do szpitala, zaś mężczyźni trafili do I komisariatu policji.

  Jak nas poinformowała Aneta Sobieraj z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, od stycznia do końca lipca tego roku w Łodzi policja zanotowała 242 pijanych nieletnich (do 17. roku życia). Natomiast w sierpniu w samym Śródmieściu zanotowano 14 takich przypadków.

  Na przykład 17 sierpnia na ulicy Kilińskiego natrafiono na leżącą na chodniku 16-latkę. Dziewczyna była zamroczona alkoholem i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Nie wiadomo, ile miała promili, bowiem nie miała siły dmuchać w alkomat. Wprawdzie dwie osoby próbowały ja ocucić, ale daremnie. Dlatego wezwano pogotowie, które zawiozło ją do Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

  Pijani nastolatkowie, nawet jeśli coś przeskrobali, nie mogą być przyjęci do Policyjnej Izby Dziecka w Łodzi. Dlatego trafiają do szpitala lub do izby wytrzeźwień, w której jednak - zgodnie z przepisami - nie mogą przebywać w jednym pomieszczeniu z dorosłymi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kwestia wychowania

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Niestety kiedy rodzice nie interesują się swoimi dziećmi tylko zostawiają je ulicy by je wychowywała, to mamy takie efekty. Dwa szkoła która powinna mówić o uzależnieniach do czego prowadzą itp....rozwiń całość

  Niestety kiedy rodzice nie interesują się swoimi dziećmi tylko zostawiają je ulicy by je wychowywała, to mamy takie efekty. Dwa szkoła która powinna mówić o uzależnieniach do czego prowadzą itp. oraz forum w szkole o formach spędzania wolnego czasu jak go spędzają i na czym.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kwestia wychowania

  Rodzic!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Jak możesz zwalić wine na ojców czy nauczycieli -przy tym obwiniać szkołe,dom,Polski Nierząd i kosciół wymyślił takie prawo po 89r,że spróbuj skarcić dziecko-nauczyciel -wyleci z pracy z opinią że...rozwiń całość

  Jak możesz zwalić wine na ojców czy nauczycieli -przy tym obwiniać szkołe,dom,Polski Nierząd i kosciół wymyślił takie prawo po 89r,że spróbuj skarcić dziecko-nauczyciel -wyleci z pracy z opinią że nie znajdzie pracy,nawet jako stujkowy przeprowadzający dzieci przez ulice,rodzic za skarcenie dziecka dostanie WYROK i zakaz zbliżania sie do dzieci a może bedzie musiał sie wyprowadzić z domu.A weż i uderz gnojka co jeszcze mu kapie mleko po brodzie,to dopiero zobaczysz jak zabiorą ci dzieci do rodziny zastępczejzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh

  zxc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

  jeżdżę samochodem - dlaczego? - bo tak prymitywnych rozmów i zachowań w MPK nie da się znieść....


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh

  zxc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  zapomniałem dodać - rozmów i zachowań gimnazjalistów i licealistów...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezpieczenstwo i porzadek dla Łodzi

  bip (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

  A sklepów sprzedających alkohol jest tyle że za chwilę będzie jeden na głowę mieszkańca. Czy w naszym mieście jest jakąś strategia promocyjna która realizujemy?
  Najbardziej pijanego miasta w...rozwiń całość

  A sklepów sprzedających alkohol jest tyle że za chwilę będzie jeden na głowę mieszkańca. Czy w naszym mieście jest jakąś strategia promocyjna która realizujemy?
  Najbardziej pijanego miasta w Polsce?

  Bo jej realizacją akurat dobrze nam idzie. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezpieczeństwo

  cynik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Zwracam uwagę Szanownemu bip-owi ,że alkohol też kosztuje i nikt w żadnym sklepie nie daje go za darmo. Ilość sklepów z alkoholem to jedno a upijanie się młodzieży to rzecz druga.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh

  zxc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  i co z tej ustawy przeciwdziałania alkoholizmowi? zaostrzenie, że żeby sprzedawać trzeba mieć koncesje.. a - no i to, że niby nie wolno pić w miejscu publicznym... porządny obywatel dostanie mandat...rozwiń całość

  i co z tej ustawy przeciwdziałania alkoholizmowi? zaostrzenie, że żeby sprzedawać trzeba mieć koncesje.. a - no i to, że niby nie wolno pić w miejscu publicznym... porządny obywatel dostanie mandat a menel, żul czy dres i tak będą pić, bo do nich nikt nie podejdzie... nawet jak w górach schodzę ze szlaku to musimy się po krzakach, żeby się odświeżyć zimnym piwem...zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo