Pijani szarpali kierowcę na Narutowicza

  Pijani szarpali kierowcę na Narutowicza

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pijani szarpali kierowcę na Narutowicza

  ©Krzysztof Szymczak / archiwum

  Do dość nietypowej interwencji straży miejskiej doszło przy ulicy Narutowicza. Dwóch mężczyzn i jedna kobieta zatrzymali samochód. Twierdzili, że kierowca jest pijany i nie powinien dalej jechać. Zaczęli go szarpać. Okazało się jednak, że to nie kierowca był pijany, ale grupa osób, które zatrzymały auto.
  Pijani szarpali kierowcę na Narutowicza

  ©Krzysztof Szymczak / archiwum

  - Do zdarzenia doszło na odcinku od ulicy POW do ulicy Knychalskiego - opowiada Piotr Czyżewski, naczelnik oddziału prewencji łódzkiej straży miejskiej. - Do dyżurnego zadzwonił mieszkaniec ulicy Narutowicza. Powiedział, że widzi bójkę. Natychmiast przyjechaliśmy na miejsce. Rzeczywiście, była szarpanina. Dwóch mężczyzn i kobieta w średnim wieku twierdzili, że zatrzymali samochód, bo kierowca według nich był pijany. Szarpali go i krzyczeli na niego.

  Straż miejska wezwała na miejsce policję.

  - Mieszkańcy, którzy wzywali pomoc, twierdzili, że policja nie chciała przyjechać na ich wezwanie - dodaje Czyżewski. - Okazało się, że kierowca jest trzeźwy. Pijani byli natomiast ludzie, którzy zatrzymali samochód podczas jazdy i zaatakowali kierowcę.

  Policja pomagała straży miejskiej przy legitymowaniu osób.

  - Dacia logan, która została zatrzymana, była uszkodzona - mówi podkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Nie odmówiliśmy przyjazdu na interwencję. Z raportu wynika, że nasz patrol przyjechał na zgłoszenie mieszkańców.

  Piotr Czyżewski podkreśla, że trójka pijanych osób na koniec dogadała się z kierowcą.

  - Być może wtargnęli na jezdnię i kierowca na nich zatrąbił. Dlatego rzucili się na samochód - zastanawia się Czyżewski.

  Następnego dnia strażnicy miejscy dostali podziękowania od mieszkańców ulicy Narutowicza, którzy zauważyli bójkę i zadzwonili po funkcjonariuszy.

  "W imieniu mieszkańców ulicy Narutowicza dziękujemy za szybką interwencję Straży Miejskiej do bijatyki ulicznej. Pomimo wielokrotnych wezwań policji od mieszkańców ta nie zareagowała. Natomiast straż miejska była w dwie minuty, wobec czego dziękujemy serdecznie i oby zawsze było można liczyć na patrol Straży" - czytamy w podziękowaniach, pod którymi - wraz z wyrazami wdzięczności - podpisali się mieszkańcy ulicy Narutowicza.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Artykuł z minionej epoki ?

  Bareja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  ...mieszkańcy ul. Narutowicza powinni wręczyć strażnikom kwiaty a dzieci namalować im laurki.
  Jakimś cudem mnożą się ostatnio artykuły na temat męstwa strażników miejskich i to jakoś tak od...rozwiń całość

  ...mieszkańcy ul. Narutowicza powinni wręczyć strażnikom kwiaty a dzieci namalować im laurki.
  Jakimś cudem mnożą się ostatnio artykuły na temat męstwa strażników miejskich i to jakoś tak od momentu gdy głośno zaczęto mówić o konieczności ich ...likwidacji. Czemu nie piszą o mandatach dla emerytek handlujących pietruszką poza terenem targowiska i stawianiu fotoskarbonek w miejscach które z prewencją i podniesieniem bezpieczeństwa ruchu niewiele mają wspólnego ?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech Kolasa nie kłamie w oczy

  ludek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  moją prośbę o interwencję na linii policji wyśmiali i jeszcze ochrzanili ze linię blokuję

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo Straż

  Adamix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 11

  Cokolwiek by nie mówić na temat Straży Miejskiej, w porównaniu z Policją ta instytucja zawsze wygrywa pod względem szybkości przyjazdu na wezwanie, mimo że liczbowo strażników jest mniej.
  Brawo...rozwiń całość

  Cokolwiek by nie mówić na temat Straży Miejskiej, w porównaniu z Policją ta instytucja zawsze wygrywa pod względem szybkości przyjazdu na wezwanie, mimo że liczbowo strażników jest mniej.
  Brawo dla strażników.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo