Piłka nożna kobiet. Siedem minut TME SMS Łódź, które wstrząsnęły rywalkami

W ataku na bramkę rywalek Klaudia Jedlińska, która zdobyła dwie bramki w Gdańsku Fot. Krzysztof Szymczak
Od wyraźnego, efektownego zwycięstwa w Sopocie rozpoczęły walkę o obronę tytułu mistrzowskiego piłkarki TME SMS Łódź.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego pokonały APLG w Sopocie, strzelając trzy gole w siedem minut.
Wynik otworzyła w 60 minucie Klaudia Jedlińska, dobijając strzał Pauliny Filipczak. W63 minucie Anna Rędzia podała do królowej strzelczyń Dominiki Kopińskiej, a ta podwyższyła wynik meczu.
Gospodynie były w szoku, a łodzianki strzeliły trzeciego gola w 66 minucie. Znów autorką gola była Klaudia Jedlińska, a asystę zaliczyła Dominika Kopińska.
Wygrana łodzianek była jak najbardziej zasłużona. Obrończynie tytułu mistrza Polski były zdecydowanie dojrzalszą drużyną. Łodzianki miały w swoim składzie bardziej klasowe zawodniczki, które potrafiły na boisku pokazać swoją wyższość.
Zapowiada się frapująca runda wiosenna Orlen Ekstraklasy. O tytuł mistrza Polski walczyć będą trzy drużyny, a reszta będzie tłem. Na inaugurację rundy wiosennej liderki z GKS Katowice pokonały czwarty w tabeli AZS Kraków 3:0, wiceliderki z Górnika Łęczna rozgromiły 8:1 piąty w tabeli zespół Śląska. Wygrały też mistrzynie.

APLG Gdańsk - TME SMS Łódź 0:3 (0:0)
0:1 Klaudia Jedlińska (60), 0:2 Dominika Kopińska (63), 0:3 Klaudia Jedlińska (66).
TMESMS Łódź: Oliwia Szperkowska - Oliwia Domin (78, Klaudia Kiełczewska), Daria Sokołowska, Gabriella Cuevas, Wiktoria Zieniewicz - Gabriela Grzybowska (68, Magdalena Dąbrowska), Ernestina Abambila (78, Yurina Enjo), Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska (82, Oliwia Bałdyga), , Dominika Kopińska, Paulina Filipczak (68, Dominika Gąsieniec). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze:
Czarni Sosnowiec – Sportowa Czwórka Radom 6:1, KKP Bydgoszcz – Pogoń Tczew 2:3, Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław 8:1 (Klaudia Fabova 11, 25, 40, Klaudia Miłek 19-k, 60, 90, Klaudia Lefeld 42, Anna Zając 68 - Gabriela Lewicka 84), Pogoń Szczecin- Medyk Konin 2:1, GKS Katowice – AZS UJ Kraków 3:0.