Piłkarki TME Grot SMS Łódź ustanowiły rekord - pokonały rywala 11:0

Zaktualizowano
Piłka nożna kobiet. Rumienimy się ze wstydu. Nie doceniliśmy piłkarek TME Grot SMS Łódź, pisząc w zapowiedzi, że strzelą kilka bramek.

Tymczasem podopieczne trenera Marka Chojnackiego kilka strzeliły do przerwy, a w całym meczu jedenaście razy cieszyły się po golach.
To był mecz do jednej bramki. W poprzednich trzech spotkaniach ligowych bydgoszczanki, które są beniaminkiem polskiej ekstraligi, straciły szesnaście goli. W Łodzi nie były w stanie zatrzymać totalnego futbolu TMEGrot SMSŁódź.
Pierwszego i ostatniego gola strzeliła kapitan Olha Zubchyk z rzutów karnych. Była jeszcze jedna jedenastka po dziewiątym goli, lecz Klaudia Jedlińska strzeliła ponad bramką.

Trzy bramki strzeliła Anna Rędzia, która wróciła do Łodzi przed sezonem z AZSWałbrzych. Dwa trafienia w odstępie zaledwie dwóch minut zanotowała Paulina Filipczak. Po jednej bramce uzyskały: Australijka Caitlin Jarvie (w pierwszej połowie trafiła jeszcze w poprzeczkę), Dominika Gąsieniec (przyszła przed sezonem z Białej Podlaskiej, udany transfer), Gabriela Grzybowska i Katarzyna Konat. Gol Kasi na 9:0, jako jedyny, padł po strzale głową.

Przy takim wyniku  – trzy gole do przerwy, osiem po, warto podać nazwiska asystentek. Po dwie asysty zaliczyły: Adriana Achcińska i Gabriela Grzybowska, po jednej: Anna Rędzia, Daria Kurzawa, Paulina Filipczak, Magdalena Dragunowicz, Wiktoria Zieniewicz, Dominika Gąsieniec i Klaudia Jedlińska.

Stosując punktację kanadyjską najlepsza pod tym względem w meczu była Anna Rędzia (trzy gole i jedna asysta), Paulina Filipczak (2 gole i 1 asysta), Gabriela Grzybowska (1 gol i 2 asysty). W sumie przy golach zapisało się łącznie 12 zawodniczek. Brawo!

Piłkarki TMEGrot SMSŁódź pobiły własny rekord w ekstralidze. W sezonie 2016/2017 nasz zespół pokonał GOSiR Piaseczno 7:1. W następnym sezonie pokonał drużynę Unifreeze Górzno 7:0, a w minionym wygrał z Olimpią w Szczecinie 7:0 i Polonią Poznań w Łodzi 8:0.
Ponadto łodzianki wpisały się na listę najwyższych wyników. W edycji 2016/2017 rekord ustanowił Medyk Konin wygrywając ze Sztormem Gdańsk 14:0. Ten sam bardzo silny wtedy Medyk pokonał AZSKraków 12:0. W ubiegłej edycji Polonia Poznań przegrała z Medykiem Konin i Czarnymi Sosnowiec w takim samym stosunku 0:11.