Piłkarki TME SMS wygrały po raz drugi mecz w Szczecinie. Anna Rędzia superstar

W tym składzie zaczęły mecz w Szczecinie piłkarki TME SMS Łódź
W tym składzie zaczęły mecz w Szczecinie piłkarki TME SMS Łódź Fot. Facebook UKS SMS Łódź
Po zwycięstwie 5:1 nad Pogonią w Szczecinie w półfinale Pucharu Polski piłkarki TME SMS Łódź po raz drugi zagrały na tym samym boisku i z tym samym rywalem. Tym razem był to mecz ligowy.

Początek należał do gospodyń, które pałały żądzą rewanżu za wysoką porażkę. Prowadzenie w 7 minucie dla Pogoni uzyskała Natalia Oleszkiewicz. Aż prawie godzinę czekaliśmy na wyrównanie. Uczyniła to Anna Rędzia w 59 minucie. Łodzianki zaczęły luźniej i cztery minuty później znów Anna Rędzia strzeliła zwycięskiego gola. To był piękny gol szczupakiem, co nie zdarza się często w kobiecym futbolu. Celnym dośrodkowaniem do Anny Rędzi popisała się Yurina Enjo.
Martwi uraz Klaudii Jedlińskiej, która już w 8 minucie musiała opuścić boisko.

Po wygranym meczu łodzianki zrównały się punktami z GKS Katowice, z którym nasze dziewczęta przegrały na Widzewie 1:3. Nasze piłkarki muszą teraz liczyć, że Katowice stracą cztery punkty w dwóch kolejkach. Najpierw niech przegrają ze Śląskiem Wrocław (15 maja, 17:45). Tytuł jeszcze można obronić.
W innym meczu Górnik Łęczna zremisował z Pogonią Tczew 3:3. Łatwiej będzie łodziankom zdobyć srebrny medal mistrzostw Polski.
21. kolejka Ekstraligi: Pogoń Szczecin - TME SMS Łódź 1:2 (1:0)