Piłkarki TME UKS SMS Łódź pokonały byłego mistrza Polski

Prezes TMESMSJanusz Matusiak i trener Marek Chojnacki
Prezes TMESMSJanusz Matusiak i trener Marek Chojnacki Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna. Piłkarki TME UKS SMS rozegrały trzeci mecz sparingowy.

Wicemistrzynie Polski spotkały się na wyjeździe z trzecią drużyną kraju Górnikiem Łęczna i wygrały 3:1. Dwa gole zdobyła Nadia Krezyman, a jednego Gabriela Grzybowska. Dopiero przy stanie 3:0 dla podopiecznych trenera Marka Chojnackiego piłkarki z Górnika strzeliły honorową bramkę.
TME UKS SMS ma już za sobą trzy zwycięskie sprawdziany: ze Sportis Bydgoszcz 7:0 (gole: Zbyrad, Jedlińskiej, Grzybowskiej 2, Rędzi i Gąsieniec 2) i z Czarnymi Sosnowiec 3:1 (gole: Konat, Jedlińskiej i Lichwy).
Kolejna studentka w ekstraligowej ekipie TMEUKSSMS, Wiktoria Zieniewicz, po dobrze zdanej maturze w Szkole Mistrzostwa Sportowego, została przyjęta na kierunek Bezpieczeństwo Narodowe na Uniwersytecie Łódzkim. Pierwszy rok Bezpieczeństwa na Uczelni Nauk Społecznych mają już na koncie Paulina Filipczak i Klaudia Jedlińska.
Pierwsza kolejka ekstraligi 14 sierpnia. Łodzianki zagrają przy ul. Milionowej ze Śląskiem Wrocław.

Górnik Łęczna - TME UKS SMS Łódź 1:3 (0:3)

Gole: 0:1 Krezyman (13, podanie Grzybowska), 0:2 Grzybowska (21-karny, faul na Kurzawie), 0:3 Krezyman (35, podanie Grzybowska), 1:3 Chinonyerem (82).
TMEUKSSMSŁódź, I połowa: Szperkowska (30, Paturaj) - Enjo, Zieniewicz, Konat, Kurzawa - Gąsieniec, Abambila, Grzybowska, Malesa - Jedlińska, Krezyman
TMEUKSSMSŁódź, II połowa: Paturaj (60, Macała) - Piórkowska, Sokołowska, Skrzypińska, Libera - Malesa (70, Jedlińska), Zieniewicz (70, Krezyman), Miś, Grzybowska (70, Kurzawa) - Lichwa, Dąbrowska. Trener: Marek Chojnacki. ą