Piłkarki TME UKS SMS Łódź teraz czekają na mistrza kraju

Trener Marek Chojnacki ekonomicznie gospodaruje siłami swoich podopiecznych. TME SMS gra na kilku frontach Fot. Krzysztof Szymczak
Piłka nożna kobiet. W spotkaniu dziesiątej kolejki ekstraligi piłkarek nożnych drużyna TME UKS SMS pokonała w Rybniku tamtejszy ROW 5:1 (3:1).

Faworytku nie zawiodły

Łodzianki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania i nie zawiodły. Wynik otworzyła w 11 minucie świeżo upieczona reprezentantka Polski Paulina Filipczak. Wykorzystała dobre podanie z lewej strony Anny Rędzi i strzeliła z bliska.
Na 2:0 podwyższyła etatowa już reprezentantka Polski Adriana Achcińska. Wykorzystała jedenastkę, podyktowaną za faul na niej samej.
Tuż przed przerwą trzeciego gola dla łodzianek zdobyła Maria Zbyrad.
Pewne prowadzenie uśpiło nieco łodzianki. Straciły prowadzenie właściwie w ostatnich sekundach pierwszej połowy.
Po przerwie drugiego karnego w tym meczu pewnie wykorzystała Adriana Achcińska. Jedenastkę sędzia podyktowała za faul na Annie Rędzi.
Ostatniego gola w meczu zdobyła właśnie Anna Rędzia po składnej akcji całej drużyny i dynamicznym wejściu w pole karne naszej zawodniczki. Do końca wynik nie uległ już zmianie.

– Szybko sobie ułożyliśmy grę i osiągnęliśmy od razu przewagę – opowiada trener Marek Chojnacki. – Strzeliliśmy jedną bramkę, za moment drugą i praktycznie mecz był rozstrzygnięty. Nie ukrywam, że zależało nam na tym, aby wygrać jak najmniejszym nakładem sił, bo czeka nas trudny tydzień. W środę gramy mecz Pucharu Polski z AZS Warszawa, w sobotę w Łodzi czeka nas mecz z mistrzem Polski Górnikiem Łęczna w Łodzi. Graliśmy na grząskim boisku, w środę wystąpimy na sztucznym, nie wiadomo na jakim zagramy w sobotę.

ROW Rybnik - TME UKS SMS Łódź 1:5 (1:3)

Gole: 0:1 Paulina Filipczak (11), 0:2 Adriana Achcińska (20-k), 0:3 Maria Zbyrad (42), 1:3 Katarzyna Kubik (45), 1:4 Adriana Achcińska (53-k), 1:5 Anna Rędzia (68).
TME UKS SMS: Sowalska - Jedlińska (70, Enyo), Zieniewicz, Konat (65, Sokołowska), Kurzawa - Gąsieniec, Achcińska, Zbyrad, Grzybowska - Rędzia, Filipczak (75, Markushevskaya). Trener: Marek Chojnacki.
Mecz zaległy
Śląsk Wrocław – Olimpia Szczecin 4:3 (Joanna Wróblewska 3, Kamila Czudecka 49, Julia Mularczyk 65, Karolina Iwaśko 90 - Amelia Bińkowska 43, Kornelia Grosicka 66, Martyna Brodzik 90)