Piłkarki UKS SMS Łódź wykonały zadanie. Kolejny tytuł dla dziewcząt z klubu przy Milionowej

Trener Jarosław Papis i jego podopieczne z UKS SMS z dumą prezentują złote medale SMS Łódź
Panie prezesie, zadanie wykonane – mogą zameldować piłkarki UKS SMS Łódź prezesowi Januszowi Matusiakowi. Miało być miejsce w pierwszej szóstce i jest! Do rundy wiosennej można spokojnie się przygotować.

W ostatnim meczu w tym roku łodzianki pokonały AZS we Wrocławiu 3:1.

Pierwszego gola zdobyła Adriana Achcińska, pięknie uderzyła z wolnego w 40 minucie. Faulowana była Nikola Karczewska. Pięć minut po przerwie podopieczne trenera Marka Chojnackiego prowadziły już 2:0. Olga Zubchyk wykorzystała jedenastkę. Wywalczyła ją, podobnie jak wolnego, Nikola Karczewska.

Na siedem minut przed końcem gospodynie strzeliły kontaktowego gola i liczyły na wyrównanie. Nic z tego. Nastąpiła kolejna dobra akcja Nikoli Karczewskiej, dobre podanie otworzyło drogę do bramki Paulinie Filipczak. Wygrana 3:1 stała się faktem.
Łodzianki umocniły się na piątym miejscu, bo walczący o miejsce w szóstce GKS Katowice przegrał w Wałbrzychu.
Teraz w ekstralidze nastąpi zimowa przerwa. Piłkarki UKS SMS Łódź wykonały zadanie, plasują się w czołowej szóstce ekstraligi, czym cieszą swego prezesa Janusza Matusiaka.

AZS Wrocław – UKS SMS Łódź 1:3 (0:1)
Gole: 0:1 Achcińska (40, wolny), 0:2 Zubchyk (50, karny), 1:2 (83), 1:3 Filipczak (90).
UKS SMS: Paturaj - Enjo, Zubchyk, Konat, Kurzawa - Zbyrad (75, Osińska), Achcińska, Parczewska (85, Molenda) - Jedlińska (70, Filipczak), Karczewska, Stanović (65, Turkiewicz). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze: Górnik Łęczna – Olimpia Szczecin 2:2, AZSWałbrzych – GKS Katowice 1:0, Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 0:5, Medyk Konin – Polonia Poznań 2:0, AZS UJ Kraków – AZSBiała Podlaska 3:1.
12.Polonia Poznań1418-60
Następna kolejka wiosną 2019: UKS SMS Łódź – Olimpia Szczecin, AZS Kraków – Górnik Łęczna, AZS Biała Podlaska – Mitech Żywiec, Czarni Sosnowiec – Medyk Konin, Polonia Poznań - AZS Wałbrzych, GKS Katowice – AZS Wrocław

Na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi odbył się ostatni (czwarty) turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (etap wojewódzki), w którym pięć drużyn walczyło o przepustkę do dalszego etapu gier. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna dziewczynek z UKS SMS Łódź, która to już trzeci raz sięga po tytuł najlepszej drużyny w piłce nożnej kobiet do lat 13 w województwie łódzkim. W tym sezonie trzeba to przyznać, że młode piłkarki z Łodzi nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie swoje 16 spotkań, inkasując 48 punktów, zdobywając 120 bramek a tracąc tylko 4. Ponadto Nikola Maślak z 25 bramkami została - królową strzelczyń natomiast Wiktorię Malczewską wybrano najlepszą zawodniczką turniejów.

W drużynie UKS SMS Łódź zagrały następujące zawodniczki: Julianna Kutkowska, Amelia Kacprzyk, Natalia Głuszek, Roksana Gortat, Sandra Kowalska, Julia Łuczak, Amelia Majtczak, Wiktoria Malczewska, Nikola Maślak, Zofia Pągowska, Inez Sikora, Weronika Sikora, Natalia Sikorska, Nikola Szwed, Paulina Wojdak, trener drużyny Sebastian Papis.

Chcesz grać w piłkę, koniecznie zapisz się do SMS. Zadzwoń do sekretariatu szkoły. tel. (42)-254-05-70. Złote medale czekają.