Piłkarki UKS SMS wygrały mecz, złoty gol Kasandry Parczewskiej [ZDJĘCIA]

Radość w drużynie SMS Łódź
Radość w drużynie SMS Łódź Grzegorz Gałasiński
Trwa dobra passa piłkarek UKS SMS Łódź. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego wygrały drugi mecz z rzędu.

Łodzianki wygrały w Białej Podlaskiej z AZS 1:0 i w środę w meczu z AZS UJ Kraków powtórzyły ten wynik. Sześć zdobytych punktów w ważnych meczach przybliżają znacznie łodzianki do celu, czyli miejsca w pierwszej szóstce ekstraligi.

PZPN tak zapowiadał spotkanie SMS z AZS Kraków: Niemal każdy zespół wracał w tym sezonie z Łodzi z ogromnym poczuciem ulgi. SMS stawiał bowiem na swoim boisku nawet najgroźniejszym rywalom bardzo trudne warunki. Zaledwie jednobramkowe zwycięstwa odniosły tam Górnik, Czarne, Medyk i GKS Katowice. Górnik i Czarne wygrały tam dopiero po golach z 88. minuty! Ale wygrały. Łodzianki są bardzo gościnne i na swoim boisku pokonały tylko AZS Wrocław. Jeśli nie chcą wypaść z górnej części tabeli muszą zacząć zdobywać punkty u siebie. W środę podejmą sąsiada z tabeli AZS UJ Kraków.

I dla sąsiada piłkarki UKS SMS nie były już takie łaskawe. W 18 minucie gola dla naszej drużyny uzyskała Kasandra Parczewska. Ta zawodniczka wciąż rozwija swój talent. Dobrze podziałało na zawodniczkę powołanie do kadry. W kadrze na mecz z Estonią znalazły się dwie zawodniczki UKS SMS Łódź Kasandra Parczewska i Olga Zubchyk.

Po zdobyciu prowadzenia łodzianki kontrolowały przebieg meczu. W drugiej połowie trafiła w poprzeczkę trafiła Klaudia Jedlińska.

UKS SMS Łódź – AZS UJ Kraków 1:0 (1:0)
1:0 Kasandra Parczewska (18).
UKS SMS: Szperkowska – Enjo, Zubchyk, Konat (46, Dragunowicz), Kurzawa – Parczewska (89, Sokołowska), Achcińska, Filipczak (65, Osińska) – Jedlińska (80, Kobylińska), Karczewska, Stanović (46, Turkiewicz). Trener: Marek Chojnacki.
Inne mecze: Górnik Łęczna - AZS Wałbrzych 5:1, AZS Wrocław - Medyk Konin 1:2, Olimpia Szczecin - Mitech Żywiec 3:0, GKS Katowice - AZS Biała Podlaska 2:0, Polonia Poznań - Czarni Sosnowiec 0:7.