Turniej o Puchar Prezesa Pilicy Przedbórz dla Kubusia
W niedzielę, 18 czerwca, w Przedborzu rozegrany został piłkarski charytatywny Turniej o Puchar Prezesa Pilicy Przedbórz. Była to jednocześnie akcja charytatywna, podczas której zbierano pieniądze na leczenie małego Kubusia w Przedborza.
- Kubuś jest mieszkańcem Przedborza i zbieramy pieniądze na jego rehabilitację. Atrakcji nie brakuje: jest strefa dla dzieci z dmuchaną zjeżdżalnią, jest strefa gastronomiczna z naszym klubowym kuglem, jest grill, małe przekąski dla dzieci… Dzięki pogodzie, która nam dopisała, dopisali również goście – mówi Magda Łuczyńska, organizatorka turnieju.
Pogoda sprzyjała również piłkarzom, którzy nie mieli wątpliwości, by zagrać w turnieju.
- Warto brać udział w takich turniejach, bo to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy dla chorego Kubusia. Jest dużo atrakcji, przychodzą całe rodziny – twierdzi Piotr Barski, zawodnik zespołu Team Przedbórz.
Do rywalizacji o Puchar Prezesa Pilicy Przedbórz przystąpiło 10 drużyn. Ostatecznie główne trofeum przypadło Gołębiarzom, którzy w finale po rzutach karnych pokonali zespół Meble Idziak.
Piłkarski turniej charytatywny dla Kubusia
Kubuś Gołaś z Przedborza ma 2 latka. Urodził się z wadą nóżki: stopą końsko - szpotawą. Początkowo leczony był w Krakowie (wizyty co tydzień), następnie w Warszawie a od ponad roku jest pod opieką ortopedy w Austrii.
Kubuś miał na nóżce łącznie 11 gipsów, przeszedł również zabieg tenotomii. Dzięki leczeniu, które rozpoczęto w 5.dobie życia, obecnie ma możliwość biegać, jak jego rówieśnicy. Pozostawienie dziecka bez odpowiedniego sprzętu powoduje nawrót wady w niezwykle krótkim czasie i uniemożliwia chodzenie. Dlatego niezbędnym jest noszenie kosztownych ortez skokowo - stopowych wraz z szyną derotacyjną, które służą do utrzymania korekcji. Trzeba je wymieniać wraz ze wzrostem stopek (obecnie dziesiąta para).
Poza wadą ortopedyczną, u Kubusia zdiagnozowano także niedowład wiotki lewostronny, atrofię mięśniową (zanik mięśnia podudzia), mikrozaburzenia czynności mózgu, autyzm dziecięcy, w tym brak rozwoju mowy, opóźniony rozwój psychoruchowy, zaburzenia czucia głębokiego, integracji sensorycznej a obecne wyniki badań wskazują również na epilepsję (padaczkę) oraz zaburzenia metaboliczne. W związku z tym, Kubuś potrzebuje wsparcia wielu specjalistów oraz wykonywania kosztownych badań, w tym genetycznych, a także systematycznej terapii.

Nowe inwestycje w Rypińskim Centrum Sportu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?