„Piłkarskie Orły” w regionie łódzkim. Radosne chwile piłkarek TME SMS Łódź. Kiedy strzelają łodzianki?

Dominika Kopińska strzeliła najwięcej ligowych goli dla drużyny TME SMS Łódź
Piłka nożna. Trzydzieści jeden goli strzeliły mistrzynie Polski z TME SMS Łódź w jedenastu meczach rundy jesiennej ekstraligi kobiet.

Najskuteczniejszą piłkarką drużyny trenera Marka Chojnackiego jest Dominika Kopińska. Gra w TME SMS Łódź drugi sezon. W drodze do mistrzostwa Polski strzeliła 20 goli i razem z Macleans Chinonyerem (Górnik Łęczna) wywalczyła koronę królowej strzelczyń poprzedniego sezonu.

W tym sezonie już 11 razy trafiła do bramki rywalek. W klasyfikacji strzelczyń zajmuje drugie miejsce za Klaudią Miłek (Górnik Łęczna), która zdobyła o jedną bramkę więcej. Łodzianki „pomogły” Klaudii Miłek - zawodniczka Górnika strzeliła trzy gole w meczu z TME SMS Łódź (drużyna z Łęcznej wygrała 5:2). Rewanż odbędzie się w Łodzi i można być pewnym, że piłkarki TME SMS z Dominiką Kopińską na czele zagrają dużo skuteczniej i wygrają.

Dominika Kopińska cztery z jedenastu goli strzeliła w pierwszych siedmiu minutach meczów TME SMS Łódź. Groźna jest także od 45 do 54 minuty - w tym przedziale zdobyła też cztery gole. Dwa kolejne strzeliła w 65 minucie - jednego z karnego. Tylko raz trafiła po 80 minucie gry - w 83 minucie pokonała bramkarkę Pogoni Tczew.

Drugie miejsce na liście najskuteczniejszych piłkarek TME SMS zajmuje Klaudia Jedlińska, która zdobyła sześć bramek. Filigranowa Klaudia jest najgroźniejsza od 7 do 24 minuty meczów. Strzeliła wtedy pięć z sześciu bramek. Tylko raz trafiła w drugiej połowie - w 50 minucie meczu z Pogonią Tczew.

Podobnie, jak koleżanka, tylko w pierwszych połowach wpisuje się na listę strzelczyń Paulina Filipczak. Zdobyła cztery gole w minutach: 10, 11, 15, 27. Tyle samo trafień ma na koncie Anna Rędzia - dwukrotnie trafiła przed i dwukrotnie po przerwie (26, 32, 63, 64).

Radosne chwile po strzeleniu gola przeżywały w rundzie jesiennej ekstraligi jeszcze cztery inne piłkarki TME SMS. Gabriela Grzybowska trafiła z karnych w 24 i 79 minucie. Nadia Krezyman zdobyła gole w 16 i 65 minucie. Sympatycznej i zdolnej Nadii życzymy szybkiego powrotu do zdrowia po groźnej kontuzji. Po jednej bramce jesienią strzeliły: Małgorzata Lichwa (87-karny) i Wiktoria Zieniewicz (5). W sumie 31 bramek dla TME SMS Łódź jesienią strzeliło siedem piłkarek. Niech wiosną goli będzie dwa razy tyle!

Nasz ranking „Piłkarskie Orły” wyłania najlepszego strzelca miesiąca zarówno w skali ogólnopolskiej, jak i wojewódzkiej oraz najlepszą strzelczynię miesiąca w skali kraju. Uwzględniane są bramki strzelone w roku kalendarzowym przez piłkarzy i piłkarki grających w polskich klubach. Zdobyte bramki zostaną pomnożone przez odpowiedni współczynnik dla: Ekstraklasy i Ekstraligi x2, I ligi - x1,75, II ligi - x1,5, III ligi - x1, dla Pucharu Polski - x2, europejskich pucharów x2,5.

Oto dotychczasowi laureaci z naszego regionu: Sierpień 2022: Marek Hanousek (Widzew). Wrzesień 2022: Dominik Kun (Widzew). Październik 2022: Pirulo (ŁKS).