Kibice ŁKS z trybun swego stadionu widzieli już niejedno
Kibice ŁKS z trybun swego stadionu widzieli już niejedno Krzysztof Szymczak
Dzieci proszone są o nieczytanie tego tekstu. Z drugiej zaś strony, skoro w kulturze przekraczane są granice dobrego smaku, to tym bardziej można to czynić w sporcie. Dużo bardziej grubiańskim.

Chodzi o... dupę. Zbudowano metalową "Dupę Tuwima", którą można ujrzeć w kinie "Charlie". "Całujcie mnie wszyscy w dupę" - pisał Tuwim tuż przed drugą wojną.

Ale nie tylko kultura ma swoje cztery litery, ma także sport. Nagie pośladki stały się nawet zarzewiem wielkiego kibicowskiego konfliktu. W meczu ekstraklasy 9 października 1955 roku ŁKS podejmował przy al. Unii Polonię Bytom. Przy stanie 1:1 w 60. minucie goście wykonywali rzut wolny podyktowany przez znanego sędziego i dziennikarza Grzegorza Aleksandrowicza.

Mur łodzian stawał za blisko, goście kilka razy ruszali do piłki, stan emocji publiczności osiągnął temperaturę wrzenia. Dochodziło do przepychanek na boisku, w końcu Helmut Cichoń strzelił gola dla Polonii, a jeden z najsłynniejszych piłkarzy Polonii oraz reprezentacji Polski Kazimierz Trampisz zdjął spodenki i wypiął gołe pośladki w kierunki 30 tys. kibiców ŁKS.

Wybuchła wielka awantura, kibice chcieli zlinczować piłkarzy Polonii, mecz przerwano i stadion ŁKS został zamknięty. Trampisz unika dziś tego tematu jak ognia, wcale nie przyznaje się do stripteasu. Ale nam nie są potrzebne wariografy, bo z pokolenia na pokolenie opowieści o tamtym wydarzeniu są przekazywane. W barwach ŁKS grali: Szczurzyński, Stusio, Gutowski, Wlazły, Baran, Jańczyk, Skibiński, Jezierski, Pilarski, Krajewski, Soporek, Kozłowski.

Jak powstanie stadion przy al. Unii, miejsce w muzeum historii ŁKS, powinien zająć pomnik pośladków Kazimierza Trampisza? Wszak to jedna z pikantniejszych historii w 105-letnim życiu ŁKS. Czy uważacie państwo, że to pomysł do d...