Piłkarz Widzewa w koszulce z Orłem na piersi pokonał bramkarza reprezentacji Anglii

Reprezentacja Polski do lat 21 prowadzona przez Miłosza Stępińskiego wygrała 2:0 z reprezentacją Anglii w meczu Elite League, który rozegrano w Bielsku-Białej.

Pierwszego gola w 55 minucie strzelił piłkarz Widzewa Radosław Gołębiowski. Wynik na 2:0 ustalił Patryk Szwedzik (60)

Polska: Marcel Lotka - Bartosz Talar (46, Radosław Gołębiowski), Aleksander Paluszek (90, Jakub Szymański), Kacper Łopata, Maksymilian Tkocz (46, Kryspin Szcześniak), Mateusz Żukowski (67, Jakub Iskra) - Arkadiusz Pyrka (46, Patryk Szwedzik), Karol Struski (82, Jakub Bieroński), Jakub Kałuziński (46, Łukasz Łakomy), Olaf Kobacki (46, Dominik Piła) - Filip Szymczak (46, Łukasz Zjawiński).

W następnym spotkaniu Polacy zmierzą się z Czechami (28 marca, Frydek-Místek).

Biało-Czerwoni skupiali się przede wszystkim na zagęszczaniu środka pola i skutecznym blokowaniu skrzydeł rywala, ale na początku drugiej połowy stać ich było na piorunujący kwadrans w ataku. Pomogły zmiany - Stępiński w przerwie dokonał aż sześciu roszad i to głównie rezerwowi przesądzili o wyniku. Najpierw do siatki trafił pomocnik Widzewa Łódź Radosław Gołębiowski, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Łakomego z rzutu rożnego. Pięć minut później po bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji Polacy prowadzili już dwiema bramkami. Karol Struski z Jagiellonii Białystok wypatrzył w polu karnym Patryka Szwedzika z GKS-u Katowice, a ten strzałem w długi róg nie dał szans angielskiemu bramkarzowi.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?