Piłkarze PGE GKS Bełchatów wygrali na wyjeździe z Okocimskim Brzesko [SKRÓT MECZU]

Mateusz Mak dał zwycięstwo bełchatowianom w meczu z Brzesku
Mateusz Mak dał zwycięstwo bełchatowianom w meczu z Brzesku Dariusz Śmigielski
Piłkarze PGE GKS Bełchatów pokonali 1:0 w Brzesku Okocimskiego i zrobili pierwszy wiosenny krok do ekstraklasy. Gola zdobył Mateusz Mak, który zimą, wraz z bratem, dostał od rady nadzorczej klubu zgodę na odejście. Na szczęście nie było chętnych.

Mak w 31. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Adriana Basty i głową pokonał bramkarza brzeskiej drużyny. Strzelony gol uspokoił nieco nerwowo grających od początku spotkania bełchatowian.

Szkoda, że w samej końcówce pierwszej połowy Michał Mak zdecydował się na strzał, bo po świetnej akcji, w której minął już wybiegającego bramkarza, bo uderzał z ostrego kąta i nie trafił w bramkę. Gdyby natomiast podał do dobrze ustawionego Hristijana Kirovskiego, to z pewnością byłoby 2:0.

Bełchatowski zespół kontrolował przebieg gry i długo nie dopuszczał do zagrożenia pod własną bramką. Ale i tak mogli stracić zwycięstwo, bo w końcówce zagapili się i pozwolili na oddanie groźnego strzału Jakubowi Grzegorzewskiemu. Na szczęście jednak Arkadiusz Malarz spisał się bez zarzutu i bełchatowianie zwyciężyli w wiosennej premierze.