Piorunujące uderzenie piłkarek UKS SMS Łódź. Wicemistrz Polski znokautowany w Łodzi

Zdecydowane zwycięstwo 4:0 odniosły piłkarki UKS SMS Łódź w meczu na własnym boisku z wicemistrzem Polski Górnikiem Łęczna. To był mecz na szczycie, w którym grała druga drużyna poprzedniego sezonu z brązowymi medalistkami - UKS SMS Łódź.

Wyższość podopiecznych trenera Marka Chojnackiego nie podlegała dyskusji. Dwie bramki strzeliła Gabriela Grzybowska, która wróciła do drużyny po kontuzji. W 4 minucie wykorzystała podanie Karoliny Majdy, a w 27 minucie popisał się celnym uderzeniem z dystansu. W 14 minucie Nadia Krezyman trafiła w słupek, ale i do niej szczęście się uśmiechnęło i też strzeliła dwa gole. W 23 minucie Nadia Krezyman wykorzystała podanie Pauliny Filipczak, a w 31 minucie na bramkę zamieniła podanie Wiktorii Zieniewicz.
Prowadzenie mogło być jeszcze bardziej okazałe, bo w 30 minucie Oliwia Domin z rożnego trafiła w słupek.
UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 4:0 (4:0)
Sędzia Sylwia Biernat (Kraków)
1:0 Gabriela Grzybowska (4), 2:0 Nadia Krezyman (23), 3:0 Gabriela Grzybowska (27), 4:0 Nadia Krezyman (31).
UKS SMS: Monika Sowalska - Wiktoria Zieniewicz, Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Aleksandra Stasiak - Gabriela Grzybowska (87, Julia Kolis), Oliwia Domin, Magdalena Dąbrowska (87, Milena Kowalska) - Paulina Filipczak (70, Dominika Gąsieniec), Karolina Majda (80, Oliwia Bałdyga), Nadia Krezyman (87, Klaudia Maciejko). Trener: Marek Chojnacki.

Łodzianki awansowały na fotel lidera Orlen Ekstraligi, ale w niedzielę gra GKS Katowice.