PlusLiga. PGE Skra Bełchatów po porażce z Treflem leci do Galatasaray Stambuł

W trzynastej serii Plus Ligi siatkarze PGESkry Bełchatów przegrali z Treflem w Gdańsku.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 17:16. W końcówce meczu silnym punktem rywala PGESkry był Mikołaj Sawicki, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w Bełchatowie. Przeciwko swoim byłym kolegom zagrał bardzo skutecznie, obok Bartłomieja Bołądzia był najskuteczniejszym zawodnikiem gdańskiej drużyny.
W drugiej partii przewaga gospodarzy była przez całego seta, a wynik 20:13 nie najlepiej świadczy o bełchatowianach. Trzecia partia należała do PGESkry, ale gdy liczyliśmy na wyrównanie, czwartego seta gdańszczanie wygrali dość łatwo. Prowadzili 21:12 to też dowód na słabą dyspozycję PGESkry. Wiele drużyn przed meczami w europejskich pucharach się oszczędza.
Z Gdańska PGESkra uda się w podróż do Turcji - we wtorek 10 stycznia o godz. 18:00 polskiego czasu drużyna trenera Joela Banksa zmierzy się z Galatasaray w pucharze Pucharu CEV.

Zwycięzca dwumeczu awansuje do ćwierćfinału, w którym przyjdzie mu się zmierzyć z jedną z drużyn aktualnie grających w Lidze Mistrzów.

Karol Kłos w sezonie 2023/2024 nie będzie reprezentował barw PGE Skry Bełchatów. Doświadczony środkowy zostaje jednak w PlusLidze.
Jak poinformował Przegląd Sportowy, aktualnie trwający sezon będzie ostatnim dla Kłosa w barwach PGE Skry. Od przyszłych rozgrywek 33-latek ma występować w innym zespole z PlusLigi - Asseco Resovii Rzeszów. Polsat Sport potwierdził te doniesienia.
Na tym nie koniec zmian, jeśli chodzi o Skrę. Zdaniem „PS”, z zespołem pożegna się Aleksandar Atanasijević, który chce wrócić do Włoch. Nowym atakującym bełchatowskiej ekipy ma zostać Karol Butryn, aktualnie występujący w klubie Indykpol AZS Olsztyn.
Niepewna jest także przyszłość Mateusza Bieńka, który jest wypożyczony do Skry z włoskiego Cucine Lube. Nadal barwy bełchatowskiego klubu mają natomiast reprezentować Grzegorz Łomacz i Kacper Piechocki.
Trefl Sopot - PGESkra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:16, 19:25, 25:15)
PGESkra Bełchatów: Filippo Lanza 10, Mateusz Bieniek 14, Aleksander Atanasijevic 16, Dick Kooy 2, Karol Kłos 7, Grzegorz Łomacz 1, Jędrzej Gruszczyński (l) oraz Lukas Vasina 5, Mihajlo Mitić, Wiktor Musiał 1. Trener: Joel Banks.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani