Po fatalnych błędach Widzew przegrał pierwszy sparing. Warta zawsze za Widzewem

Wiktor Kaczorowski był testowany w bramce Widzewa
Wiktor Kaczorowski był testowany w bramce Widzewa Fot. Widzew TV
Piłkarze Widzewa rozegrali pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem PKO Ekstraklasy. Na pełnym stadionie Jutrzenki w Warcie, wobec tysiąca kibiców, łodzianie przegrali z Odrą Opole 0:2.

Widzewiacy zagrali bardzo słabe spotkanie. W 12 minucie Widzew stracił pierwszego gola po fatalnym błędzie bramkarza łodzian. Testowany w Widzewie bramkarz Wiktor Kaczorowski próbował przyjmować piłkę, ale pozwolił sobie ją odebrać zawodnikowi Odry, który strzelił do pustej bramki.
W 58 minucie Paweł Zieliński zderzył się Mateuszem Żyro w środku pola, opolanie przeprowadzili szybką kontrę. Nikt z łodzian nie potrafił przechwycić podania z prawej strony i piłkarz Odry pokonał rezerwowego bramkarza Widzewa Jakuba Szymańskiego.
Ten mecz był świętem dla kibiców z Warty, którzy wypełnili stadion i ozdobili go wielkim transparentem - Warta zawsze za Widzewem.

Zdaniem komentatorów za pozytyw tego meczu należy uznać dobry początek w wykonaniu Normanna Hansena i aktywność Jakuba Sypka.

Poza kadrą na to spotkanie znaleźli się Jan Krzywański, Henrich Ravas, Andrejs Ciganiks, Dawid Tkacz, Juliusz Letniowski, Bartłomiej Pawłowski oraz Jordi Sanchez Ribas. Dwaj ostatni otrzymali od sztabu szkoleniowego dzień wolnego.