Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Początku ulicy Skłodowskiej-Curie w Łodzi nie znajdziesz

Agnieszka Magnuszewska
Tablice z nazwą ul. Skłodowskiej - Curie wprowadzają łodzian w błąd
Tablice z nazwą ul. Skłodowskiej - Curie wprowadzają łodzian w błąd Jakub Pokora
Łodzianie, którzy próbują trafić na początek ul. Skłodowskiej - Curie, mają poważny problem. Nie wiadomo, gdzie on jest. Tabliczki umieszczone na skrzyżowaniach odbiegają od numeracji budynków. Oznakowanie ulicy jest na tyle błędne, że Cech Piekarzy, znajdujący się pod numerem 1A musi udzielać telefonicznych wskazówek, by do niego trafić.

- Ulica M. Skłodowskiej-Curie rozpoczyna się od ul. Gdańskiej i biegnie w stronę ul. Żeromskiego. Niestety, jakiś geniusz zza biurka widzi to inaczej - podkreśla Grażyna Zachoszcz, dyrektor biura Cechu Piekarzy.

- Pierwsza tablica z nazwą Skłodowskiej-Curie jest już umieszczona na ul. Struga przy Wólczańskiej, następna u zbiegu Struga i Gdańskiej. Co gorsza, na skrzyżowaniu Gdańskiej z ul. Skłodowskiej-Curie widnieje informacja, że ta druga ulica zaczyna się od numeru 3. A gdzie numer 1 i 2?

Ze względu na to, że siedziba Cechu Piekarzy jest tuż za skrzyżowaniem z ul. Gdańską, sporo osób nie może do niego trafić. Głównie są to rodzice uczniów, którzy podpisują umowy z cechem na praktyki.

- Mamy masę telefonów od osób krążących po ulicy i usiłujących bezskutecznie do nas trafić. Do urzędnika decydującego o lokalizacji tabliczek najwyraźniej nie dociera, że ulica Struga rozgałęzia się od ul. Wólczańskiej. Jednak obie jej części to nadal ulica Struga a nie Skłodowskiej-Curie - zaznacza Grażyna Zachoszcz.

Takie oznakowanie ul. Skłodowskiej-Curie jest od czterech lat. Do tej pory urzędnicy nie zwrócili na niego uwagi. Po naszej interwencji Zarząd Dróg i Transportu wysłał na miejsce inspektora z wydziału inżynierii ruchu. W piątek przyznał, że jest problem z oznakowaniem.

- Rozwiązanie problemu nie leży wyłącznie w mocy Zarządu Dróg i Transportu. W poniedziałek wysłaliśmy pismo w tej sprawie do Łódzkiego Ośrodka Geodezji, by wydał opinię w sprawie przebiegu ulicy Skłodowskiej-Curie.

Według naszych map ta ulica zaczyna się od ul. Wólczańskiej, ale na odcinku Wólczańska-Gdańska nie ma adresów od ul. Skłodowskiej-Curie. Poprosiliśmy w piśmie o potraktowanie sprawy jako pilnej - zaznacza Agnieszka Lubiatowska, rzecznik ZDiT. - Po uzyskaniu wszystkich, niezbędnych informacji z zasobu geodezyjnego, zostaną podjęte odpowiednie kroki celem poprawy oznakowania ulicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki