Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź 3:0 [ZDJĘCIA+FILM]

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała nie dali szans Widzewowi i wygrali z łodzianami w meczu 35. kolejki ekstraklasy. Gospodarze strzelili trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnego.

W 23. minucie spotkania Litwin z Mariampolu Povilas Leimonas dał szansę sędziemu, by ten przypodobał się gospodarzom. Niepotrzebnie widzewiak przepychał się z napastnikiem gospodarzy. Sędzia podyktował kolejną jedenastkę przeciwko Widzewowi w tym sezonie i było 0:1.

To był szósty karny, po którym Widzew tracił w tym sezonie gola. Wcześniej w meczach: z Ruchem (0:1), Lechią (4:1), Podbeskidziem (0:1), Ruchem (1:2), Śląskiem (0:1).

Szkoda, że sędzia nie odgwizdał jedenastki dla łodzian, gdy bramkarz Podbeskidzia Richard Zajac odepchnął piłkarza Widzewa przed wrzutem z autu. Sędzia zdobył się zaledwie na zwrócenie uwagi bramkarzowi.

Nadzieje zgasły w 59. minucie, gdy Piotr Mroziński zagrał wprost na nogę Dariusza Łatki, ten odegrał do Damiana Chmiela, który potężnym strzałem pokonał bramkarza Widzewa. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Krzysztof Chrapek.