Podbeskidzie-Widzew 4:0. Zasłużona klęska łodzian w Bielsku-Białej

Tomasz Jabłoński
Bartosz Kukuć
Podbeskidzie Widzew na żywo od godziny 20.30
Podbeskidzie Widzew na żywo od godziny 20.30 Polskapress
W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej prowadzący w tabeli Widzew wysoko przegrał w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:4 (0:0). To klęska podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia. I to w pełni zasłużona. Przy odrobinie większej precyzji gospodarze mogli zwyciężyć jeszcze okazalej. Widzewiacy mają ewidentny kryzys formy, a nie wolno zapominać, że w tym roku rozegrają jeszcze trzy starcia o punkty. Najbliższe 22 listopada z Sandecją Nowy Sącz. A jeśli w poniedziałek Miedź Legnica pokona Górnika Polkowice, zepchnie łodzian na drugą pozycję w tabeli. Podbeskidzie-Widzew 4:0.

Podbeskidzie Widzew na żywo online

Wynik meczu Podbeskidzie Widzew 4:0

KONIEC MECZU - Podbeskidzie wygrywa z Widzewem 4:0.
90+1min - Zmiana w Podbeskidziu. Wełniak za Mikołajewskiego.
90 min - GGGOOOLLL!!! Dla Podbeskidzia. Gości dobija Biliński, uderzając z bliska. Podbeskidzie-Widzew 4:0.
89 min - Zmiana w Widzewie. Zawadzki za Michalskiego.
86 min - GGGOOOLLL!!! Dla Podbeskidzia. Tym razem sytuację sam na sam z bramkarzem z zimną krwią wykorzystuje Polkowski. Podbeskidzie-Widzew 3:0.
86 min - Merebaszwili nie trafia w bramkę, mimo sytuacji sam na sam z Wrąblem.
83 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Tomczyk zastępuje Danielaka, a Villa Nunesa.
83 min - Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Polkowski za Bierońskiego, Gach za Bonifacio.
81 min - Zablokowany strzał Danielaka.
79 min - Karasek źle przyjął piłkę.
78 min - Zablokowane uderzenie Gutowskiego.
77 min - Strzela Frelek, broni Wrąbel.
73 min - Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Stępińskiego. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego.
71 min - Dwie zmiany w Podbeskidziu. Merebaszwili za Romana, Frelek za Scaleta.
70 min - Niecelne uderzenie Zielińskiego.
70 min - Mucha strzela z wolnego, ale w efekcie jedynie rożny.
68 min - Strzał z dystansu Muchy obok słupka. Pomocnik Widzewa był faulowany. Żółta kartka dla Scaleta.
66 min - Groźnie uderza Scalet, Wrąbel wybija piłkę na róg.
63 min - Nieudany wolny Michalskiego.
63 min - Michalski faulowany przez Bierońskiego.
63 min - Hanousek przesuwa się do defensywy.
62 min - Dwie zmiany w Widzewie. Guzdka zastępuje Karasek, a Grudniewskiego Mucha.
61 min - Kowalski-Haberek strzela, Wrąbel broni.
60 min - Czy doczekamy się zmian w Widzewie?
58 min - Żółta kartka dla Grudniewskiego.
53 min - GGGOOOLLL!!! Dla Podbeskidzia. Piłkę traci Danielak. Gospodarze kontrują, a Roman silnie strzela. Wrąbel odbija piłkę, dopada do niej Biliński i trafia do siatki. Podbeskidzie-Widzew 2:0.
49 min - GGGOOOLLL!!! Dla Podbeskidzia. Zupełnie niepilnowany Biliński dostaje podanie w polu karnym i silnym strzałem pokonuje bezradnego Wrąbla. W tej sytuacji nie było spalonego, bowiem został Stępiński.Podbeskidzie-Widzew 1:0.
48 min - Przytomny wybieg Wrąbla.
47 min - Róg dla gości.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą część spotkania Podbeskidzia z Widzewem. Jest 0:0.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Podbeskidzie remisuje z Widzewem 0:0. Zapraszamy na relację za kilkanaście minut.
45+1 min - Bardzo ładna akcja Widzewa. Michalski centruje z wolnego w pole karne, tam główkuje Grudniewski, a Hanousek przytomnie uderza tuż nad poprzeczką.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej minutę dłużej.
43 min - Faul na Romanie.
40 min - Niecelne uderzenie Zielińskiego.
40 min - Wrąbel radzi sobie ze strzałem Kowalskiego-Haberka.
38 min - Michalski dośrodkowuje na głowę Grudniewskiego, ale ten nie może uderzyć precyzyjnie.
37 min - Faul na Michalskim około 25 metrów przed bramką bielszczan.
35 min - Szansa dla Podbeskidzia. Bonifacio uderza, Wrąbel strąca piłkę na słupek, a po chwili broni także dobitkę Bilińskiego.
33 min - Złe podanie Nunesa do Guzdka.
32 min - Fani Widzewa zdecydowanie dominują na trybunach.
31 min - Piąstkuje Polacek.
30 min - Faulowany Danielak.
29 min - Faul Bonifacio na Stępińskim.
28 min - Po rożnym Michalskiego główkuje Danielak, ale piłkę łapie Polacek.
26 min - Guzdek w polu karnym, ale bez efektu.
25 min - Centra Bierońskiego, ale pewnie interweniuje Wrąbel.
24 min - Żółta karta dla Stępińskiego.
23 min - Faulowany Hanousek
20 min - Dobra interwencja Stępińskiego.
17 min - Kontra gospodarzy, ale źle dośrodkowuje ekswidzewiak Gutowski.
16 min - Tym razem Stępiński faulowany przez Bierońskiego.
14 min - Faul Bilińskiego na Stępińskim.
11 min - Zablokowane uderzenie Michalskiego.
11 min - Dośrodkowuje Biliński, ale piłkę łapie Wrąbel.
9 min - Zbyt mocne podanie Zielińskiego do Danielaka.
8 min - Złe dośrodkowanie z wolnego Michalskiego.
7 min - Faul Bonifacio na Zielińskim z boku pola karnego.
6 min - Centra Kuna w pole karne.
4 min - Faul na Grudniewskim.
3 min - Próby ataków z obu stron.
1 min - Kun pada w polu karnym. Bez reakcji arbitra.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Podbeskidzie-Widzew.

Godz. 20.30 - Będzie to szesnaste w historii oficjalne starcie obu zespołów. Pięciokrotnie triumfował Widzewa, czterokrotnie wygrało Podbeskidzie, natomiast sześć razy padł remis (bilans bramkowy: 19:15 dla łodzian). Ale po raz ostatni widzewiacy zwyciężyli w 2009 roku.

Godz. 20.27 - Mimo oficjalnego zakazu dla zorganizowanej grupy kibiców Widzewa, bardzo liczna grupa sympatyków łodzian pojawiła się na stadionie.

Godz. 20.24 - W porównaniu do ostatniego spotkania z Miedzią Legnica (1:1) trener łodzian Janusz Niedźwiedź dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie. Brakuje Daniela Tanżyny, Matti Montiniego oraz Radosława Gołębiowskiego, zagrają natomiast Michał Grudniewski, Bartosz Guzdek oraz Mateusz Michalski.

Godz. 20.20 - Pierwsza jedenastka Podbeskidzia: Polacek – Wypych, Rodriguez, Kowalski-Habarek – Bonifacio, Scalet, Mikołajewski, Gutowski – Roman, Bieroński – Biliński. Na ławce rezerwowych siedzą: Pesković – Frelek, Janota, Polkowski, Laskowski, Merebaszwili, Gach, Roginić, Wełniak.

Godz. 20.19 - Wyjściowy skład Widzewa prezentuje się następująco: Wrąbel – Stępiński, Dejewski, Grudniewski – Zieliński, Hanousek, Kun, Nunes – Danielak, Michalski – Guzdek. Na ławce rezerwowych siedzą: Reszka – Gołębiowski, Mucha, Tetteh, Zawadzki, Karasek, Tomczyk, Villanueva

To będzie trudny mecz. Widzew po bardzo dobrym rozpoczęciu sezonu od kilku kolejek ma kryzys. Od trzech spotkań łodzianom nie udało się wygrać i zdobyć upragnionego kompletu punktów.

Dla ekipy z Bielska-Białej własny stadion nie stanowi aż tak wielkiego atutu. Podbeskidzie dość przeciętnie spisuje się na własnym stadionie, poza czterema zwycięstwami zanotowała też jeden remis oraz aż trzy porażki.

- Podbeskidzie to były ekstraklasowiec, który chce wrócić na salony. Rywale mieli słabszy początek, ale później się rozkręcili. Mają dużo jakości z przodu, strzelili dużo bramek, ale też sporo ich tracą. Patrzymy, jak rozbudować nasz model gry, żebyśmy mogli realizować nasze zadania. O analizę całej jesieni pokuszę się po meczu z Chrobrym Głogów - powiedział niedawno Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa.

Widzew na pewno nie będzie mógł skorzystać z Daniela Tanżyny, który pauzuje za kartki. Mattia Montini, Juliusz Letniowski i prawdopodobnie Krystian Nowak tez nie wybiegną na boisko z powodu urazów.