MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podniosły koncert w Teatrze Miejskim w Sieradzu z okazji 25-lecia Polski w NATO ZDJĘCIA

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk
Podniosły koncert w Teatrze Miejskim w Sieradzu z okazji 25-lecia Polski w NATO
Podniosły koncert w Teatrze Miejskim w Sieradzu z okazji 25-lecia Polski w NATO Fot. Dariusz Piekarczyk
Wyjątkowy koncert miał miejsce we wtorkowe popołudnie w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Był to koncert z okazji 25 rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Na scenie pojawiał się Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz soliści. Gośćmi honorowymi byli między innymi wiceminister obrony narodowej sieradzanin Cezary Tomczyk, wojewoda łódzka, także sieradzanka Dorota Ryl. Był również zastępca dowódcy Garnizony Warszawa płk Damian Matysiak, dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia płk Wojciech Daniłowski. Na widowni zasiadła także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i wiceprezydent Joanna Skrzydlewska oraz wicestarosta sieradzki Michał Pabich i prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

- To wyjątkowa rocznica, bo mija 25 lat jak jesteśmy w Sojuszu Północnoatlantyckim - mówił sieradzanin wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk. - Dziś z perspektywy tego co dzieje się za naszą wschodnią granicą, widać jak ci, którzy negocjowali nasze wstąpienie do NATO myśleli dalekowzrocznie, nie tylko na jedną kadencję, a wymienię choćby Bronisława Geremka, Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisław Komorowski. W resorcie obrony robimy wszystko, żeby wojsko było blisko społeczeństwa, a społeczeństwo blisko wojska. Dodam, że jesteśmy gotowi na każdą ewentualność, przyspieszamy modernizację naszej armii. Chciałbym przy okazji potwierdzić słowa premiera Władysława Kosiniaka-Kamysza, który niedawno gościł w 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia. Nowy plan inwestycyjny dla sieradzkiej jednostki został zaakceptowany. To jednostka, która ma szczególne znaczenie z punktu bezpieczeństwa państwa i musi być traktowana w należyty sposób.

- Można powiedzieć, że dzięki temu, że jesteśmy w NATO jesteśmy bezpieczni - mówiła z kolei Dorota Ryl, wojewoda łódzka. - Wojna jest za miedzą, a syreny alarmowe uruchamiają się nad ranem w województwach lubelskich i podkarpackich, przy granicy z Ukrainą. Podrywane są nasze samoloty. To trudny czas, ale jesteśmy bezpieczni, to piękna sprawa, marzenie wielu pokoleń. Polska ma duże znaczenie w tym pakcie. Nie przypadkowo dzisiejsza uroczystość jest w Sieradzu. W przyszłym roku będziemy świętować 90 lat od kiedy wojsko do Sieradza zawitało. Jestem sieradzanką, kiedyś mieszkałam obok jednostki. Wojsko jest w naszym mieście od zawsze, dlatego też ten koncert jest dla nas wyjątkowy. Cieszy, że jednostka będzie większa.

Okolicznościowymi medalami, nadanymi prze ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, za rozwijanie współpracy w ramach Sojuszu uhonorowani zostali: Dorota Ryl, Mariusz Bądzior (w imieniu starosty sieradzkiego medal odebrał wicestarosta Michał Pabich), Jacek Walczak (prezydent Sieradza w latach 2006-2014), Paweł Osiewała, Hanna Zdanowska, Konrad Pokora (prezydent Zduńskiej Woli), Damian Matysiak, Wojciech Daniłowski, Przemysław Serweta (prezes Stowarzyszenia Przyjaciół 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia), Andrzej Wodzyński (właściciel Ceramiki Tubądzin), Piotr Świderski (burmistrz Błaszek) oraz Jarosław Janiak (wójt gminy Burzenin).

Porywający koncert zdominowały natomiast utwory i piosenki patriotyczne oraz legionowe.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki