Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie: wypadki, ranni, zabici i pijani kierowcy na drogach w Łódzkiem w 2023 roku. Czy poprawiło się bezpieczeństwo?

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 30 kwietnia 2023 roku w Białej pod Sulejowem. 25-letni kierowca volkswagena golfa podczas wyprzedzania zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety, zginął na miejscu, zaś 24-letnia pasażerka została ranna.
Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 30 kwietnia 2023 roku w Białej pod Sulejowem. 25-letni kierowca volkswagena golfa podczas wyprzedzania zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Niestety, zginął na miejscu, zaś 24-letnia pasażerka została ranna. Polska Press
Poprawiła się sytuacja pod względem bezpieczeństwa na drogach woj. łódzkiego. Z raportów policyjnych wynika, że w 2023 roku – w porównaniu z rokiem wcześniejszym – spadła liczba wypadków, zabitych i rannych. Tak było w woj. łódzkim, podczas gdy w samej Łodzi nieoczekiwanie wzrosła liczba osób, które zginęły w wyniku wypadków.

Policjanci podsumowali 2023 rok podczas odprawy rocznej, która odbyła się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przewodniczył jej nowy komendant wojewódzki – inspektor Mariusz Krzystyniak, który do Łodzi przybył ze Śląska.

Drogi w Łódzkiem: mniej wypadków i ofiar

Okazuje się, że w roku ubiegłym na drogach woj. łódzkiego doszło do 2.207 wypadków, czyli do 84 mniej niż w 2022 roku. Jednocześnie zmniejszyła się liczba wypadków z ofiarami śmiertelnymi: z 155 w 2022 roku do 149 w 2023 roku.

- Odnotowaliśmy też w roku minionym duży spadek liczby rannych, o 178 mniej w porównaniu z 2022 rokiem. Podsumowanie działań policjantów ruchu drogowego to także szereg akcji prewencyjnych i profilaktycznych, których jednym z efektów jest spadek liczby nietrzeźwych kierujących, których policjanci wyeliminowali z dróg naszego województwa. W 2023 roku mundurowi z drogówki zatrzymali 4556 nietrzeźwych kierujących, czyli o 815 mniej niż w 2022 roku, w którym ta liczba wyniosła 5371 – informuje Dagmara Mościńska z KWP w Łodzi.

Drogi w Łodzi: więcej zabitych

Jeśli chodzi o drogi w samej Łodzi, to w 2023 roku wydarzyło się na nich 845 wypadków, czyli znacznie mniej niż w 2022 roku, kiedy zanotowano ich 920. Znacząco spadła liczba rannych: z 1095 w roku 2022 do 938 w roku ubiegłym. Mniej było też kolizji: 8120 w roku minionym wobec 8221 w 2022 roku. Dla odmiany wzrosła liczba zabitych, wśród których byli kierowcy, pasażerowie i piesi: z 12 w 2022 roku do 19 w 2023 roku. Co się stało? Policjanci z drogówki tłumaczą to tym, że zdarzały się wypadki, w których były dwie ofiary śmiertelne, co wpłynęło na statystyki.

Drogi w Łodzi: groźne skrzyżowania

Zapytana gdzie najczęściej dochodziło w Łodzi do wypadków w 2023 roku, młodszy aspirant Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi wymieniła następujące skrzyżowania: al. Włókniarzy i ul. Limanowskiego, al. Włókniarzy i al. Bandurskiego, ul. Lodowej i ul. Dąbrowskiego, al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego oraz al. Mickiewicza i al. Kościuszki.

Jeśli zaś chodzi o nietrzeźwych kierowców w Łodzi, to policjanci zatrzymali ich 672 w roku 2022, podczas gdy 752 rok wcześniej.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki